#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Rīgā viesosies grāmatas "Kā Latvija pārvarēja finanšu krīzi" līdzautors
EKP 
, 2012. gada, 03.maijs, 2012

Pēc Eiropas Komisijas pārstāvniecības (EKP) Latvijā ielūguma nākamnedēļ, 10.maijā, Rīgā viesosies pazīstamais ekonomists un grāmatas "Kā Latvija pārvarēja finanšu krīzi"  līdzautors Anderšs Oslunds (Anders Åslund). Viņš tiksies ar Latvijas amatpersonām un ekonomistiem, lasīs atklāto lekciju "Ko varam sagaidīt no Krievijas pēc Putina atgriešanās?” Latvijas Universitātē, kā arī ES mājā piedalīsies augsta līmeņa debašu cikla sarunā par Eiropas parādu krīzes pārvarēšanu.

"ES divi svarīgākie uzdevumi šobrīd ir valstu finanšu sakārtošana, lai nedzīvotu pāri līdzekļiem, un, galvenais, izaugsmes atjaunošana. Latvijā labi zina, kas šajā sakarā darīts pašu mājās, bet Anderša Oslunda zināšanas ļauj to ielikt Eiropas norišu kontekstā un prognozēt iespējamos attīstības scenārijus," ielūgumu pamatoja EKP vadītāja Inna Šteinbuka.

A. Oslunds ielūgts uz Latviju augsta līmeņa diskusiju ciklā "Latvija – viena no zvaigznēm", ko EKP aizsāka šogad, lai veicinātu sarunas par Latvijas vietu Eiropā un vairotu zināšanas par domas virzieniem politikā, ekonomikā un kultūrā ārpus Latvijas robežām. Ekspertu diskusijā „Latvijas ekonomikas atlabšana: quo vadis?"  tiks translēta tiešraidē vietnē www.esmaja.lv.  EKP rīkotajā diskusiju ciklā jau piedalījušies ietekmīgās Briseles domnīcas Bruegel vadītāja vietnieks Ginters Volfs un atzīts migrācijas speciālists Rainers Munzs, kā arī Latvijas kultūras un sabiedriskie darbinieki diskutējuši par komponista Riharda Vāgnera Rīgas laika ietekmi uz Latvijas tēlu šodien. Nākamais viesis būs Francijas valdības padomnieku, Ekonomiskās analīzes padomes (Conseil d'Analyse Economique), priekšsēdis, profesors Kristians de Buasjē (Christian de Boissieu).

Pašlaik A.Oslunds, kurš doktora grādu ieguvis Oksfordas Universitātē, ir Petersona institūta vecākais pētnieks un strādā par pasniedzēju Džordžtaunas Universitātē (ASV), bet iepriekš viņš darbojies gan kā Zviedrijas diplomāts, gan Krievijas, Ukrainas un Kirgizstānas valdības padomnieks.

2011.gadā A.Oslunds kopā ar Valdi Dombrovski izdeva grāmatu "Kā Latvija pārvarēja finanšu krīzi" ("How Latvia Came through the Financial Crisis"). Tajā A.Oslunds atzinīgi novērtē Latvijas panākumus ekonomikas stabilizācijas un izaugsmes nodrošināšanā, un uzskata, ka Baltijas valstis var kalpot kā paraugs citām Eiropas valstīm ekonomikas krīzes pārvarēšanā un izaugsmes veicināšanā. Diskusijā ES mājā piedalīsies arī otrs grāmatas autors, Ministru prezidents V.Dombrovskis.

Vairāk informācijas par A.Oslundu: http://www.iie.com/staff/author_bio.cfm?author_id=455

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties