#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Elektromobīļi un e-velosipēdi ES mājā un Latvijā
ES māja 
, 2014. gada, 24.aprīlis, 2014

 

Otrdien, 29.aprīlī, no plkst.14.00 līdz 14.30 pie ES mājas, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, ikviens interesents aicināts iepazīties ar elektromobīļiem un izmēģināt e-velosipēdu. Turpinājumā ekspertu diskusija „No elektriskajiem velosipēdiem līdz elektromobīļiem – pieredze Latvijā”.

Diskusijā Arnis Bergs, Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrības valdes priekšsēdētājs, stāstīs, kādi ir transportlīdzekļi, kas kā vienīgo dzinējspēku izmanto elektroenerģiju, un skaidros, vai Latvija ir e-mobila. Dažādu uzņēmumu pārstāvji dalīsies elektrisko velosipēdu un elektromobīļu izmantošanas, kā arī uzlādes vietu apsaimniekošanas pieredzē.

Pasākumā būs iespēja arī noskaidrot, kā elektromobīļi izmantojami mājsaimniecībās.

Aicinām jau pirms diskusijas, tās laikā un vēl līdz plkst.16.00 ekspertiem uzdot jautājumus arī Twitter, izmantojot #esmaja. ES mājas konts: @ES_maja
Pie ES mājas ieejas eksperti demonstrēs elektromobīļus „THINK City”, kura maksimālais ātrums ir 112km/h un kurš ar pilnu uzlādi tas var nobraukt 160 km, Fiat Fiorino: maksimālais ātrums – 100 km/h, ar pilnu uzlādi var nobraukt 100 km, kā arī Opel Ampera: maksimālais ātrums – 161 km/h, ar pilnu uzlādi tas var nobraukt 80 km.

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus diskusijai pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.
Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Pasākums tiek organizēts Eiropas Savienības mājas tematiskā Vides – zaļās izaugsmes mēneša ietvaros. Viena no ES galvenajām prioritātēm ir videi draudzīga ekonomika, vides aizsardzība un zaļā izaugsme.

Šogad 1.maijā  Latvija atzīmē tieši desmit gadus kopš iestāšanās Eiropas Savienībā. Gadadienai veltītus pasākumus Latvijas pilsētās un novados meklējiet www.esmaja.lv LV10ES pasākumu kalendārā.

Papildu informācija: Arnis Bergs, Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrības valdes priekšsēdētājs, t.29268801, e-pasts: info@bimab.lv.

Informāciju sagatavoja: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties