#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES mājā interesentus iepazīstina ar e-velosipēdiem un elektromobiļiem
BNS 
, 2014. gada, 30.aprīlis, 2014

 

Eiropas Savienības (ES) mājā otrdien pulcējās vairāki desmiti interesentu, lai iepazītos ar e-velosipēdiem un elektromobiļiem.

Klātesošajiem bija iespēja aplūkot dažādus e-velosipēdus, kuri aprīkoti ar elektromotoriem, kas paredzēti, lai cilvēkam atvieglotu pārvietošanos. Interesentiem tika stāstīts, ka e-velosipēds ir labs veids, lai ērti un ātri pārvietotos pa pilsētas ielām.

Tāpat interesenti tika iepazīstināti ar vairāku veidu elektromobiļiem, kas ir videi draudzīgāki nekā ierastie spēkrati.

Savukārt Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Bergs diskusijā stāstīja, kādi ir transportlīdzekļi, kas kā vienīgo dzinējspēku izmanto elektroenerģiju, un skaidroja, vai Latvija ir e-mobila.

Tāpat dažādu uzņēmumu pārstāvji dalījās elektrisko velosipēdu un elektromobiļu izmantošanas un uzlādes vietu apsaimniekošanas pieredzē.

Elektromobiļus izmanto “Rīgas satiksme” pilsētas autostāvvietu apsaimniekošanas vajadzībām, kā arī "Rīgas satiksmes" autobāzes operatīvo funkciju veikšanai.

Par labu elektromobiļu iegādei lēmusi arī Ogres novada pašvaldība.

Pirmā projekta ietvaros plānots iegādāties trīs jaunus, rūpnieciski ražotus elektromobiļus, kuru nobraukums starp pilnas uzlādes reizēm atbilstoši normatīvajiem aktiem mehānisko transportlīdzekļu atbilstības novērtēšanas jomā noteiktajam testa braukšanas ciklam ir vismaz 100 kilometru. Elektromobiļu ātrums, ko tie spēj maksimāli sasniegt, ir vismaz 90 kilometru stundā.

Projekta kopējais finansējums plānots 78 090 eiro, no kuriem klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) finansējums ir 55 500 eiro. Projektu plānots īstenot Ogres novadā līdz 2014. gada beigām.

Otra projekta mērķis ir veicināt siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanu, izveidojot brīvi pieejamu uzlādes staciju ikvienam elektromobiļa lietotājam. Projektā plānots izveidot elektrības pieslēgumu elektromobiļa publiskai uzlādes stacijai uz Ogres novada pašvaldībai piederoša zemesgabala Brīvības ielā 15, Ogrē.

Projekta kopējais finansējums plānots 41 410 eiro, no kuriem KPFI finansējums ir 31 300 eiro. Projektu plānots īstenot Ogres novadā līdz 2014. gada beigām.

Pasākums tiek organizēts Eiropas Savienības mājas tematiskā Vides – zaļās izaugsmes – mēneša ietvaros. Viena no ES prioritātēm ir videi draudzīga ekonomika, vides aizsardzība un zaļā izaugsme.

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties