#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Seminārā analizēs Baltijas enerģijas tirgus iespējas un izaicinājumus
AECR 
, 2014. gada, 13.janvāris, 2014

Piektdien, 2014. gada 17. janvārī notiks seminārs „Enerģētikas sektora dzinējspēki: cenas, tehnoloģijas un konkurence”, kura mērķis ir gūt ieskatu enerģijas tirgus attīstības tendencēs pēdējos gados, koncentrējoties uz Baltijas jūras reģionu un Latviju.

„Finanšu krīzes draudi ir mazinājušies un ekonomika sāk atgūties no lejupslīdes. Taču gan Eiropas Savienībā kopumā un katrā dalībvalstī atsevišķi, gan uzņēmumā vai personīgajā budžetā stāvoklis ir atšķirīgs un turpina būt satraucošs,” atzīst semināra organizētāji. “Kā ekonomiskajā, tā politiskajā dienaskārtībā pastāv svarīgs izaicinājums – enerģijas resursu cenas un to ietekme uz starptautisko konkurētspēju”.

Kā uzsver viens no pasākuma moderatoriem, Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle, „Gaidāmais seminārs ir iespēja aktualizēt Latvijas gāzes tirgus liberalizācijas jautājumu, kura nerisināšana apdraud ne tikai Latvijas ekonomiskās izaugsmes izredzes, bet arī mūsu kaimiņu iespējas izvēlēties alternatīvus gāzes piegādātājus.”

Roberts Zīle arī sniegs ziņojumu par tendencēm un aktualitātēm enerģijas tirgus likumdošanā ES struktūrās. Savukārt enerģētikas eksperts Juris Ozoliņš iepazīstinās ar AECR pētījumu „Tendences enerģijas tirgos ar uzsvaru uz Baltijas jūras reģionu”, kā arī analizēs Latvijas enerģijas likumdošanas iniciatīvas ES gāzes tirgus direktīvas ietekmē.

Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jurijs Spiridonovs ziņos par Latvijas valdības vērtējumu par Eiropas enerģijas tirgus tendencēm, kā arī par to, kā tas atspoguļojas Latvijas likumdošanā.

Lietuvas Enerģētikas ministra padomnieks Rimas Varkulevičius referēs par Lietuvas gāzes tirgus likumdošanas izmaiņām un strukturālajām pārmaiņām industrijā. Klaipēdas LNG termināļa direktora vietnieks Tadas Matulonis informēs par LNG termināļa un Lietuvas gāzes pārvades tīkla statusu.

Tikmēr Igaunijas Ekonomisko attiecību un Komunikācijas ministrijas enerģijas vicekanclers Ando Leppiman sniegs ieskatu par to, kāda ir situācija Igaunijas patērētājiem liberalizētā tirgū.

Semināru „Enerģētikas sektora dzinējspēki: cenas, tehnoloģijas un konkurence” rīko Eiropas Konservatīvo un reformistu alianse (AECR), apvienība "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) un “Sabiedrības domas attīstības centrs — Domā!”.

Seminārs notiks ES Mājā, Aspazijas bulvārī 28 (2. stāvā). Sākums plkst. 10:00.

Konferences tiešraidi varēs skatīties, apmeklējot ES Mājas interneta vietni: www.esmaja.lv.

 

 

Reģistrācija semināram:
info@domā.lv

Papildus informācija:
Rolands Pētersons
+371 29157405

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties