#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Runā, ka Eiropas Komisija ierosinājusi jaunu nodokli
, 2010. gada, 11.augusts, 2010

Runā, ka Eiropas Komisija ierosinājusi jaunu nodokli

Vai tā ir patiesība?

EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca: "Vairākos plašsaziņas līdzekļos izskanējuši kļūdaini apgalvojumi, ka Eiropas Komisija plānojot ieviest Eiropas nodokli, atsaucoties uz laikrakstā "Financial Times Deutschland" publicēto interviju ar ES budžeta un finanšu plānošanas komisāru Janušu Levandovski.

Komisārs pauda skaidru viedokli, ka neatbalsta aicinājumus ieviest tiešu ES nodokli. Intervijā Levandovskis minēja ES budžeta finansēšanas variantus, ko apspriež dažās dalībvalstīs.

Pašlaik ES budžeta lauvas tiesu – 76% ieņēmumu – veido dalībvalstu maksājumi. Diskusija ir par to, vai un kādā veidā tos aizstāt ar vienu vienīgu mērķi – samazināt slogu nacionālajiem budžetiem."

Saskaņā ar kompetenču dalījumu Eiropas Savienībā, visus lēmumus par budžetu pieņem dalībvalstu valdības un Eiropas Parlaments. Komisija dalībvalstu uzdevumā izstrādā priekšlikumus budžeta pārskatam, ar kuriem iepazīstinās septembrī. Šajā pārskatā aplūkos visus budžeta aspektus – gan tā ienākumus un izdevumus un iespējas jauniem ienākumu avotiem.

Jāatgādina, ka Latvija gan jau šobrīd iemaksā ES budžetā trīs reizes mazāk nekā no tā saņem no ES fondiem un tiešmaksājumos.

Latvija no 2004. līdz 2006. gadam ES budžetā iemaksājusi 552,6 miljonus eiro jeb aptuveni 0,2 % no kopējā apjoma, bet saņēmusi 1,605 miljardus eiro. No 2007. līdz 2013. gadam Latvijas iemaksas ir paredzētas 1,63 miljardi eiro, savukārt saņemt tā varētu 6,60 miljardus eiro. Šo summu sastāda ES fondu līdzekļi – 4,62 miljardi eiro - un nauda lauksaimniecībai un lauku attīstībai – 1,988 miljardi eiro.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties