#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Runā, ka Eiropas Parlaments aizliegs pārdot olas pēc skaita
, 2010. gada, 29.jūnijs, 2010

Runā, ka Eiropas Parlaments aizliegs pārdot olas pēc skaita

Vai tā ir patiesība?

Atbild Eiropas Parlamenta Informācijas birojs:

Eiropas Parlamenta deputāte Renāte Sommera (Renate Sommer), reaģējot uz kļūdainajiem britu preses paziņojumiem, uzsver, ka ieteikumi par pārtikas iepakojuma norādēm neaizliedz tirgot olas pēc skaita. "Nekādu izmaiņu nebūs attiecībā uz pārtikas produktu pārdošanu pēc skaita, piemēram, netiks aizliegts 6, 10 vai 12 olas iepakojumā," norāda Sommera, kura atbildīgā ziņotāja par regulas virzību EP.

16.jūnijā Eiropas Parlaments pirmajā lasījumā balsoja par labojumiem norādēs uz pārtikas produktu iepakojuma (Regula par pārtikas produktu informācijas sniegšanu patērētājiem). Likumdošanas process varētu turpināties līdz pat 2011. gada beigām.

Eiropas Parlamenta likumdošanas labojumi un ieteikumi par pārtikas iepakojuma norādēm neparedz aizliegt pārdot olas vai citus pārtikas produktus pēc skaita. Uz pārtikas marķējuma varēs tikt norādīts pārtikas izstrādājumu skaits, piemēram olu vai zivju pirkstiņu skaits.

Ziņas, ka jaunie noteikumi nepieļaus vienlaicīgi norādīt pārtikas izstrādājumu skaitu un svaru, ir nepatiesas. Jaunā regula neietekmē pašreizējos ES noteikumus attiecībā uz olu lielumu; nemainīgi paliek četri oficiālie olu lielumi: ļoti lielas (73g un vairāk), lielas (63g - 73g), vidējas (53g - 63g) un mazas (zem 53g smagas).

Jaunie marķējumu noteikumi nestāsies spēkā nākošgad

Jaunā regula tiks apstiprināta tikai tad, ja, par to būs vienojies Eiropas Parlaments un Padome (ES dalībvalstis). Diskusijas joprojām notiek un vienošanās netiek gaidīta agrāk kā 2011. gada otrajā pusē.

Kad regula stāsies spēkā, lieliem uzņēmumiem tā būs jāīsteno trīs gadu laikā. Maziem uzņēmumiem, kas nodarbina mazāk nekā 100 cilvēku, tiks doti pieci gadi. Tādējādi, regula neietekmēs lielveikalus un tirgotājus agrāk kā 2014. gadā.

Pašreizējie ieteikumi paredz, ka uzturvielu norādēs uz iepakojuma obligāti jānorāda tauku, piesātināto taukvielu, cukura un sāls, kā arī kaloriju daudzums.. Tai pašā laikā nav neviena ierosinājuma, ka norādēs būtu jānorāda brīdinājumi par pārtikas kaitīgumu veselībai, piemēram, par to, ka attiecīgā pārtika veicina tuklumu.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties