#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Praktiskā nodarbība „Kā sekot līdzi Eiropas Savienības likumiem?”
ES māja 
, 2014. gada, 15.aprīlis, 2014

Kā mūsu ikdienu nosaka Eiropas Savienības institūcijās pieņemtie likumi? Kā atrast pareizo virzienu Briseles un Strasbūras varas koridoros un prast aizstāvēt savas intereses? Žurnālistus, uzņēmējus, interešu grupu pārstāvjus un citus aicinām apmeklēt praktisko nodarbību „Kā sekot līdzi Eiropas Savienības likumiem?” ceturtdien, 24.aprīlī no plkst.16.00 līdz 18.00 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Pasākumā uzzināsiet, kur un kā meklēt ES atbildīgo institūciju pieņemtos un apspriešanā esošos juridiskos dokumentus – līgumus, nolīgumus, regulas, direktīvas, lēmumus u.c. Kā lasīt un orientēties šajos ES likumos?

Vēl būs iespēja noskaidrot, kā Latvijas organizācijas un iestādes var izteikt savu viedokli, kritiku un ierosinājumus attiecībā uz ES likumdošanu. Kurā brīdī iespējams iejaukties un pie kā jāvēršas, lai panāktu vēlamās izmaiņas?

Praktisko nodarbību vadīs Agnese Krivade – preses sekretāre Eiropas Parlamentā Briselē un Mārtiņš Zemītis – ekonomikas padomnieks Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā.

Aicinām biedrības, organizācijas un ikvienu interesentu pirms pasākuma uz e-pastu esmaja@esmaja.lv iesūtīt savus jautājumus, uz kuriem eksperti atbildēs nodarbības laikā.

Pēc aptuvenām aplēsēm, līdz pat 80% Latvijas likumu balstīti uz ES direktīvām un regulām, ko izstrādā Eiropas Komisija, bet pieņem Eiropas Parlaments un ES ministru Padome. Eiropas Parlaments ir vienīgā tieši vēlētā ES institūcija, un nākamās vēlēšanas Latvijā notiks 2014.gada 24.maijā. Ievēlot 8 deputātus, tieši Latvijas iedzīvotāji noteiks, kā nākamos piecus gadus tiks pārstāvētas viņu intereses Eiropā un vai tiks pieņemti iedzīvotājiem pozitīvi lēmumi.

Aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.
Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties