#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES mājā notiek pasākumi jauniešu nodarbinātības veicināšanai
BNS 
, 2013. gada, 23.septembris, 2013

Eiropas Savienības (ES) mājā piektdien ikviens interesents varēja piedalīties kādā no Atvērto durvju dienas pasākumiem, īpaši plašs klāsts bija veltīti jauniešu nodarbinātības veicināšanai, aģentūrai BNS pastāstīja ES mājas zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja.

„ES māja ir unikāla vieta pašā Rīgas centrā, kur ikviens var apmeklēt bezmaksas pasākumus, mākslas izstādes, brīvajā brīdī izmantot datoru, sarunāt tikšanos vai vienkārši paņemt pauzi ikdienas steigā, iedzerot kafiju un palasot laikrakstu. Lai gan sabiedrībai esam atvērti katru dienu, 20.septembrī ikvienam būs iespēja uzzināt par mums vēl vairāk,” pauda ES mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja Juta Šteinerte.

Plkst.13 piektdien notika skolēnu debašu konkursa fināls. Noslēguma debatēs piedalījās četru  skolu pārstāvji no Talsu Valsts ģimnāzijas, Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas, Krāslavas ģimnāzijas un Liepājas 15.vidusskolas. Divas labākās skolas varēs doties apmaksātā braucienā uz Strasbūru, kur varēs vērot Eiropas Parlamenta debates.

Viena no konkursa organizatorēm Gunita Berķe pastāstīja, ka viņai bijis prieks iepazīties ar interesantiem jauniešiem no visas Latvijas. Viņa stāsta, ka skolēniem ir daudz jaunu un netradicionālu ideju, tāpat viņi ir pilni entuziasma. “Debates sākās jau šogad pavasarī. Vispirms tika izsludināts konkurss, skolas pieteicās un pēc tam konkurēja reģionos. Mēs izveidojām rezolūcijas ar jautājumiem, kas ir aktuāli, runājot par Eiropas Savienību. Debašu metode ir tāda, ka komandām jāmeklē gan argumenti par kādu no jautājumiem, gan arī pretargumenti,” viņa teica.

Berķe vērtēja, ka diskusijas ir īpaši interesantas un provokatīvas, kad skolēniem jādiskutē par tēmām, ar kurām viņi paši ir saistīti. Kādas diskusijas tēma bijusi par lauksaimniecības politiku Eiropā. “Starp klasēm bija jaunieši, kuru vecāki ir lauksaimnieki. Viņi stāstīja, kā gatavojās uz diskusijām, jo ir ļoti grūti meklēt pretargumentus, ja tu tajā tēmā esi iekšā. Tā ir iespēja paskatīties no malas,” viņa sacīja.

Par godu Eiropas Valodu dienai rīta pusē no plkst.11 līdz plkst.12:40 notika valodu meistarklases, kurās apmeklētāji iepazinās ar citām Eiropas valodām - norvēģu, franču, poļu, itāļu, spāņu, grieķu, zviedru un horvātu. ES māja norāda, ka pasākuma mērķis ir atraktīvā un radošā veidā radīt priekšstatu par dažādām Eiropas valodās.

Savukārt pēcpusdienā bija Jauniešu iespēju gadatirgus. No plkst.16 līdz plkst.18 interesenti uzzināja jaunu informāciju par izglītības, prakses, darba un līdzdalības iespējām. Tāpat bija iespējams individuāli jautāt padomus un konsultēties ar darba devējiem, jo pasākumā piedalās gan valsts institūcijas, gan jauniešu un sabiedriskās organizācijas.

Atvērto durvju dienas noslēdzās ar mūziķa Dona koncertu.

ES mājas pārstāvji norāda, ka šogad aprit desmit gadi kopš pilsoņu referenduma par Latvijas iestāšanos ES. Par godu referendumam, kas notika 2003.gada septembrī, ik rudeni ES mājas institūcijas — Eiropas Parlamenta Informācijas birojs un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā — rīko atvērto durvju dienu.
Ziņa tapusi sadarbībā ar Ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties