#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Foto orientēšanās spēle, diskusijas un radošās darbnīcas ES mājas Atvērto durvju dienās
ES māja 
, 2016. gada, 20.septembris, 2016

23. un 24. septembrī Eiropas Savienības māja, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, vērs durvis ikvienam interesentam, aicinot piedalīties interesantos un interaktīvos pasākumos par Eiropas Savienību.

23. un 24. septembrī ikviens interesents aicināts fotografēt, risināt mīklas un tuvāk iepazīt dažādas ar ES valstīm saistītas vietas un objektus, piedaloties foto orientēšanās spēlē „Atklāj Eiropu Rīgā!”

Foto orientēšanās uzdevumu lapas 23. septembrī no plkst. 9.00 būs saņemamas ES mājā vai pieejamas lejupielādei un drukāšanai www.esmaja.lv. Spēles uzdevumi būs pieejami arī angļu valodā, tāpēc aicinām piedalīties ārvalstu studentus un citus interesentus. Dalībnieki kontrolpunktu secību varēs izvēlēties un spēles gaitu plānot paši, lai pagūtu finišēt ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 23. septembrī līdz plkst. 18.00 vai 24. septembrī līdz plkst. 14.00.

Lai foto orientēšanās laikā apmeklētu visus desmit kontrolpunktus, būs jānoiet trīs līdz pieci kilometri. Uzdevumus iespējams paveikt apmēram stundas laikā. Spēles noteikumi publicēti ej.uz/add-spele. Dalībnieki, kas apmeklēs visus kontrolpunktus un izpildīs erudīcijas uzdevumus, uzreiz pēc finiša ES mājā saņems veicināšanas balvas. Starp visiem dalībniekiem, kas būs ieguvuši lielāko punktu skaitu, tiks izlozēti pieci Eiropas Parlamenta Informācijas biroja un Eiropas Komisijas pārstāvniecības sarūpēti dāvanu komplekti.

23. septembrī ikvienu interesentu aicinām piedalīties diskusijās par Eiropas Savienības aktualitātēm.

Plkst. 11.00 Kamīnzālē 2. stāvā notiks tikšanās ar Andreju Mamikinu, Eiropas Parlamenta deputātu, kurš skaidros Eiropas Parlamenta likumdošanas darbu un stāstīs par aktuālajiem Parlamenta pieņemtajiem lēmumiem, kas ietekmē ikvienu no mums. Uz sarunu par eiropeisko apziņu, sabiedrības iesaistīšanu nozīmīgu lēmumu pieņemšanā un ES aktualitātēm aicina Andris Gobiņš, biedrības „Eiropas kustība Latvijā” prezidents

Plkst. 13.00 Sarunu istabā 1. stāvā par Latvijas iespējām un izaicinājumiem Eiropas Savienībā stāstīs un par ES nākotni ar studentiem un ikvienu interesentu diskutēs Kaspars Krumholcs, Ārlietu ministrijas ES koordinācijas un politiku departamenta COREPER I sagatavošanas nodaļas vadītājs.

Gan 23., gan 24. septembrī aicinām viesos arī ģimenes ar bērniem – mazajiem radošajā darbnīcā būs iespēja izgatavot karodziņus un papīra mājas, pieaugušajiem – piedalīties erudīcijas spēlēs un uzzināt, kā labāk izmantot Eiropas Savienības sniegtās iespējas.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Septembra mēnesis Latvijā ir nozīmīgs ar to, ka 2003.gada septembrī notika pilsoņu referendums par Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā. Līdz ar to ES mājā par tradīciju ir kļuvusi Atvērto durvju diena, kuru ik gadu rīko Eiropas Savienības mājas institūcijas — Eiropas Parlamenta Informācijas birojs un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

 

Papildu informācija:
Anita Jansone,
Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,
tel. 67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties