#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Aicina ES transporta politiku turpināt attīstīt "savienotās Eiropas virzienā"
LETA 
, 2015. gada, 06.marts, 2015

Eiropas Savienības (ES) transporta politikai jāturpina attīstīties savienotās Eiropas virzienā, piektdien Rīgā notikušajā diskusijā par ES transporta politiku vienojās tās dalībnieki - Eiropas Komisijas (EK) transporta komisāre Violeta Bulca un satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V).

Bulca uzsvēra, ka Eiropai turpmāk ir vajadzīgs sev pašai uzstādīt lielākas ambīcijas transporta nozares attīstībai. "Eiropai ir jābūt globālai spēlētājai, taču reizē mums, raugoties nākotnes perspektīvā, ir jāspēj nodrošināt arī "zaļā" virziena attīstība. Eiropā noteiktie standarti pieprasa atbilstošu rīcību vides saudzēšanā un sakārtošanā," atzīmēja Bulca.

Dalībvalstīm turpmāk būšot jāstrādā vairāk, lai veicinātu privāto investīciju piesaisti transporta nozares attīstībai un stiprināšanai, radot jaunus, investoriem pievilcīgus projektus.

Matīss atzina, ka, piemēram, Latvija iepriekš un arī patlaban ir salīdzinoši labi savienota ar Krieviju un Baltkrieviju, taču ne tik labi ar Eiropu. Tāpēc Latvijai jābūt vairāk integrētai Eiropā nekā līdz šim. "Patlaban mums nav, piemēram, maģistrāles vai dzelzceļa, kas savienotu Latviju ar Eiropu," atzina satiksmes ministrs, piebilstot, ka šo ieceru īstenošanai nākotnē būs pieejami ne tika kohēzijas līdzekļi, bet arī tiks veicināta privāto investoru piesaiste.

Neraugoties uz to, ka ES transporta politikas galvenais mērķis ir savienota Eiropa, kā arī vienots Eiropas tirgus, EK tiek strādāts arī pie projektiem, kuru uzdevums ir dalībvalstu reģionālo ceļu pieslēgumu veidošana pie lielajām maģistrālēm.

Tāpat svarīgs jautājums Eiropas līmenī ir par iespēju izveidot vienotus pārvietošanās noteikumus ES robežās, teica Matīss. Bulca piebilda, ka Komisija plāno noteikt skaidrus mērķus šīs jomas un šo jautājumu sakārtošanai.

Viens no nākotnes izaicinājumiem nozarē ir arī pilsētu mobilitāte, norādīja Bulca, jo tas attiecas ne tikai uz transporta, bet arī sociālajiem, vides un arī enerģētikas jautājumiem.

Izaicinājumi un potenciāls ir arī aviācijas un ostu jomās. Piemēram, aviācijas jomā liels izaicinājums ir biznesa modeļa turpmākā attīstība, kā arī bezpilota lidaparātu jomas attīstība.

Diskusiju rīkoja EK pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti.
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties