#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Balsojumā Gada Eiropas Cilvēks Latvijā vadībā izvirzās Andris Ambainis, Arnis Riekstiņš un Dace Melbārde
ES māja 
, 2016. gada, 16.decembris, 2016

 

GADA EIROPAS CILVĒKA LATVIJĀ tituls ik gadu tiek piešķirts  cilvēkam, kurš ar saviem darbiem devis vislielāko ieguldījumu Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā un Eiropas kopējo vērtību integrēšanai Latvijā. Titula ieguvējs tiek noskaidrots sabiedrības balsojumā, ko tradicionāli organizē Eiropas Kustība Latvijā.

Šobrīd vadībā izvirzījušies trīs titula kandidāti (sarindoti alfabētiskā secībā):
Andris Ambainis (kvantu fiziķis, matemātiķis)
Arnis Riekstiņš (uzņēmējs, SIA Mikrotīkls līdzīpašnieks)
Dace Melbārde (Latvijas kultūras ministre)

Balso par TOP 3: http://www.visidati.lv/aptauja/1237354824/

 

Kāpēc sabiedrība izvēlās šos cilvēkus? (citāti no balsotāju pamatojumiem)

Andris Ambainis
Izcils zinātnieks, kurš iedvesmo un stiprina ticību, ka Latvija var!
Zinātne un pētniecība ir viena no ES izceltākajām jomām, ko visas dalībvalstis aicinātas attīstīt, lai veicinātu ES konkurētspēju pasaulē. A. Ambainis ir spilgts piemērs, kā zinātne liek Latvijas un ES vārdam izskanēt visā pasaulē.
Paldies A.Ambainim par pasaules pilnveidi matemātikā!
Latvijā pirmais un vienīgais zinātnieks, kurš Latvijā saņēmis Eiropas Savienības grantu kā viens no 300 Eiropas izcilākajiem pētniekiem.

Arnis Riekstiņš
Igaunijā visi zina, ka labākos rūterus ražo Latvijā.
Nesavtīga atdeve projektu attīstības veicināšanai Latvijā. Neskatoties uz to, ka viņa vadītais uzņēmums veiksmīgi darbojas pasaulē, viņš spēj dot jūtamu pienesumu arī Latvijā.
Cilvēks, kurš liek pamatus nākotnes informāciju tehnoloģijām.
A.Riekstiņš savieno biznesa izcilību ar mecenātismu - tāda rīcība ir jārāda kā paraugs citiem.
Viņš strādā, gūst panākumus, bet nealkst pēc sabiedrības uzmanības vai atzinības! Atbalsta bērnus un izglītību - valsts nākotni.

Dace Melbārde
Dace Melbārde savu darbu veic ar vislabāko sirdsapziņu un vislielāko degsmi. Viņa ļoti personīgi dzīvo līdzi jomas attīstībai. Paldies!
Ministre, kas patiesi cīnās par jomu, kuru pārstāv.
Dace Melbārde ar savu nesavtīgo darbu palīdz nest Latvijas vārdu, ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē. Politiķis, kas redz vīziju un ilgtspēju vienai no Latvijas lielākajām vērtībām- kultūrai!
Daces Melbārdes virsvadībā Latvijas kultūra ir sasniegusi jaunas virsotnes.
Kultūra ir viens no spēcīgākajiem līdzekļiem Latvijas popularizēšanā pasaulē un vietējo cilvēku saliedēšanā.
Dace Melbārde ļoti pārliecinoši pauž Latvijas nostāju un vērtības, un viņas profesionalitāte rada drošu sajūtu, ka Eiropā esam labi pārstāvēti.

 

 

29. decembrī notiks GADA EIROPAS CILVĒKA LATVIJĀ svinīgā godināšanas ceremonija. 

TOP 10 bija izvirzīti: Andris Ambainis (matemātiķis), Arnis Riekstiņš (SIA Mikrotīkls līdzīpašnieks), Dace Melbārde (Latvijas kultūras ministre), Ilze Pētersone-Godmane (Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre), Inna Šteinbuka (Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja), Krišjānis Kariņš (Eiropas Parlamenta deputāts), Laura Ikauniece-Admidiņa (vieglatlēte), Lolita Čigāne (12. Saeimas deputāte), Otto Ozols (publicists), Sandra Kalniete (Eiropas Parlamenta deputāte).

 

Jau deviņpadsmit gadus notiek balsojums par GADA EIROPAS CILVĒKU LATVIJĀ, kas ir iespēja atskatīties uz gada aktualitātēm sabiedrības dzīvē, izvērtēt notikušo, izteikt cieņu un atzinību ievērojamām personībām, kuras ļāvušas apzināties mūsu pašu vērtības un pienesumu Eiropai. Līdzšinējos gados ar savu balsojumu esam pateikuši paldies Vairai Vīķei Freibergai, Andrim Piebalgam, Zbigņevam Stankevičam, Renāram Kauperam, Inai Strazdiņai, Aigaram Apinim, Valdim Dombrovskim, Mairim Briedim, Jurim Cālītim un citiem.

 

Liene Valdmane
Eiropas Kustības Latvijā, ģenerālsekretāre
mob. tālr: 22144144

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties