#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Prezentācijas: Kā starptautiskajām ģimenēm risināt problēmsituācijas?
ES māja 
, 2014. gada, 17.septembris, 2014

 

Kā slēgt un šķirt laulību ar ārzemnieku? Kā nepārkāpt likumu, veicot bērnu pārrobežu aizvešanu? Uz šiem un citiem jautājumiem par starptautisko ģimeņu tiesībām atbildēs eksperti seminārā otrdien, 23.septembrī plkst.16.00 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Seminārā Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta juriskonsulte Inga Kasicka informēs, kas jāievēro, slēdzot un šķirot laulību ar ārzemnieku. Kā notiek Eiropas Savienības dalībvalstu tiesiskā sadarbība civillietās?

Kā rīkoties situācijās, kad kāds no vecākiem vēlas atgriezties savā valstī vai arī doties ilgstošā prombūtnē uz ārzemēm kopā ar bērnu, stāstīs Agris Skudra, Tieslietu ministrijas Bērnu lietu sadarbības nodaļas vadītājs. Kā nepārkāpt likumu un nepieļaut bērnu nolaupīšanu?

Turpinājumā organizācijas Patvērums „Droša māja” pārstāve Gita Miruškina informēs par „fiktīvo laulību” riskiem. Ko ir svarīgi zināt, lai pasargātu sevi un tuviniekus?
Semināra noslēgumā Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta juriskonsulte Linda Strazdiņa konsultēs, kā notiek uzturlīdzekļu pārrobežu piedziņa un kā ES dalībvalstis sadarbojas, lai panāktu uzturlīdzekļu nodrošinājumu bērniem.

Aicinām interesentus semināram pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.
Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

Seminārs tiek organizēts tematiskā mēneša ietvaros – septembrī ES mājā īpaša uzmanība tiek pievērsta tiesībām un iespējām Eiropas Savienībā.

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Vecāku veikta bērna prettiesiska pārrobežu aizvešana

Bērna aizbildniecība un saskarsmes tiesības ES pārrobežu teritorijās

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties