#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Kinovakars ar grieķu režisora Panteļa Vulgaris filmu „Līgavas”
ES māja 
, 2014. gada, 13.februāris, 2014

ES māja sadarbībā ar Grieķijas vēstniecību ikvienu interesentu 26.februārī aicina uz Grieķijas kino vakaru, kura ietvaros būs skatāma grieķu režisora Panteļa Vulgaris filma „Līgavas”. Seansa sākums pulksten 17:30.

Atzīmējot Grieķijas prezidentūras sākumu, Grieķijas vēstniecība vēlas ikvienam interesentam piedāvāt noskatīties filmu, kas veidota pēc patiesiem notikumiem. Filmas „Līgavas” („Brides”) scenārija autore ir pazīstamā grieķu rakstniece Ionna Karistjani (Ioanna Karystiani), filmas režisori – Martins Skorsēze (Martin Scorsese) un Pantelis Vulgaris (Pantelis Voulgaris).

Filma tapusi 2004.gadā, un tā stāsta par notikumiem 1922.gadā. Filma izpelnījusies lielu kritiķu atzinību, saņemot 10 kvalitātes balvas Saloniki Starptautiskajā filmu festivālā.

Filma būs skatāma grieķu valodā ar subtitriem angļu valodā. Seansa sākums 26.februārī 17:30 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28.

Pasākums tapis, atzīmējot Grieķijas prezidentūras sākumu Eiropas Savienības Padomē 2014.gada janvārī. Grieķija būs prezidējošā valsts līdz šā gada 30.jūnijam. Latvijas prezidentūra ES Padomē tiks uzsākta 2015.gada janvārī.

Par filmu
Notikumi risinās 1922.gadā. Jauna grieķiete vārdā Niki kopā ar vēl 700 sievietēm no Grieķijas un Krievijas ar kuģi dodas uz Ameriku māsas vietā, lai kļūtu par Grieķijas imigranta Prodromos sievu. Ceļojuma laikā viņa kļūst par līderi pārējo sieviešu vidū, un iemīlas fotogrāfā Normanā Harisā no Detroitas. Taču viņa ir apsolīta Prodromosam un apzinās, kas sagaida viņas ģimeni, ja nolems aizbēgt kopā ar Normanu…

Galvenajās lomās: Damian Lewis, Victoria Charalabidou, Andréa Ferréol, Evi Saoulidou, Dimitris Kataleifos u.c.

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties