#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Skolas aicina izmantot piedāvātās iespējas un konkursus
BNS 
, 2012. gada, 26.aprīlis, 2012

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā aicina skolas izmantot visplašākās iespējas konkursiem un līdzdalībai, ko piedāvā Eiropas Parlaments – par šīm iespējām skolu direktori tika informēti trešdien Rīgā notikušajā seminārā ES mājā.

Eiropas Savienības Informācijas biroja vadītājs Māris Graudiņš sanākušajiem skolu pārstāvjiem pauda, ka dažādie piedāvājumi ir lieliska iespēja skolēniem līdzdarboties, iepazīt Eiropas Parlamentu, veicināt izpratni par demokrātiju un Eiropas Savienības attīstību.

Viena no iespējām ir “EuroScola” konkurss vidusskolēniem, kas piedāvā iespēju doties apmaksātā braucienā uz Eiropas Parlamentu Strasburā, kur ar jauniešiem no pārejām 26 Eiropas Savienības dalībvalstīm var diskutēt par dažādiem aktuāliem jautājumiem.

Lai nopelnītu šādu iespēju, jauniešiem savās skolās jāsarīko Eiropas Parlamenta vēlēšanu simulācija, gan piedaloties pirmsvēlēšanu debatēs, gan izstrādājot programmas, rakstot preses relīzes un beigu beigās - sarīkojot pašas vēlēšanas.

“Tas palīdz radīt izpratni par politisko procesu un parlamenta darbību, uzbūvi, darba apstākļiem, apzināties savu vietu Eiropā un veiksmes gadījumā iegūt daudz jaunu draugu no citām dalībvalstīm,” teica konkursa koordinatore Latvijā Jolanta Bogustova.

Iepriekš iespēju apmeklēt Eiropas Parlamentu jau izcīnījušas vairākas Latvijas skolas, tai skaitā Rīgas 25.vidusskola, Rīgas 3.Valsts ģimnāzija, Rēzeknes Valsts ģimnāzija, Preiļu Valsts ģimnāzija, Valmieras Pārgaujas ģimnāzija un vēl virkne citu.

Vēl kāda aktivitāte, kurā skolas ir aicinātas piedalīties ir Eiropas jaunatnes Kārļa Lielā balvas konkurss, kas tiek rīkots jau ceturto gadu. Tajā var piedalīties visu ES dalībvalstu jaunieši, piesakot projektus, kuru mērķis ir veicināt sapratni dažādu Eiropas valstu iedzīvotāju starpā. Pieteikšanās 2012.gada Kārļa Lielā balvas konkursam sāksies šī gada nogalē.

Plašāk par iespējām jauniešiem iespējams uzzināt Eiropas Parlamenta Informācijas biroja Latvijā mājaslapas īpašajā sadaļā http://www.europarl.lv/view/lv/Jauniesiem.html/.

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties