Ievietots: 10. Janvāris, 2023
Pieredzes stāsti "Kur paliek mūsu enerģija?"

Pieredzes stāsti "Kur paliek mūsu enerģija?"

Kur paliek mūsu enerģija un kā novērst tās zudumus, lai vienlaikus saglabātu biezāku maciņu un palīdzētu cīņai pret klimata pārmaiņām? Cik daudz var ietaupīt, nosiltinot mājokli, izmantojot enerģiju efektīvāk, samazinot patēriņu un izvēloties atjaunīgās enerģijas avotus? Kas ir videi draudzīga ēdienkarte un kā tā palīdz ceļā uz taupīgāku un zaļāku rītdienu?

Gadumija var kalpot kā atspēriena punkts ikdienā ieviest ko jaunu, tāpēc 2023. gada sākumā Eiropas Savienības māja un Eiropas Klimata pakts turpina diskusiju ciklu par iedzīvotājiem un videi svarīgiem jautājumiem. 

Pēdējā laika galvenās aktualitātes augstie siltuma un elektroenerģijas tarifi strādā kā vadošais dzinulis ceļā uz energoneatkarību un klimatneitralitāti, tomēr šo Eiropas Zaļā kursa izvirzīto mērķu sasniegšanai šķēršļus liek pasaulē nemitīgi pieaugošais patēriņš. Patēriņa pieaugums nozīmē enerģijas intensīvāku izmantošanu, tāpēc šoreiz diskusijā īpašu uzmanību pievērsīsim enerģijai no patērētāja skatupunkta - mūsu individuālajiem paradumiem sadzīvē, mājoklī un virtuvē.

Seko līdzi pieredzes stāstiem trešdien, 18. janvārī no. pl. 15.30 līdz pl. 17.00 tiešraidē www.lsm.lv vai klātienē Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Uz jautājumiem atbildes palīdzēs meklēt:

Dāvis Dudelis, saldējuma "Avenei" īpašnieks un profesionāls BMX braucējs,

Edgars Korsaks-Mills, AS "Latvenergo" projektu vadītājs un energoefektivitātes/elektromobilitātes eksperts, 

Dana Gulbe, zīmola "Dana ar kasti" radītāja, organizēšanas konsultante un lektore.

Diskusiju moderēs: Klimata pakta vēstniece Latvijā un Baltijas Vides Foruma vides eksperte Līga Stokmane-Blaua.

Eiropas Klimata pakts ir Eiropas mēroga kampaņa, kuras mērķis ir veicināt iekļaujošas, dinamiskas un klimatam draudzīgas iniciatīvas sabiedrībā, kā arī individuālā līmenī, tādējādi palīdzot sasniegt Eiropas zaļā kursa izvirzītos klimatneitralitātes mērķus un padarīt Eiropu zaļāku.