#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Varis Vētra
, 2010. gada, 28.aprīlis, 2010

Esmu dzimis 1955.gadā. Kad man bija trīs gadi, vecmāmiņa nopirka televizoru. Tajos gados sākās televīzijas ēra. Filmas par karu rādīja vai katru dienu, un mana vecmāmiņa šķendējās, ka bērniem nevajag skatīties tik daudz šausmu. Arī skolā tika daudz runāts par 9. maiju - Uzvaras dienu.

1945.gada 9.maijā tika sakauta hitleriskā Vācija, un Maskavā, Sarkanajā laukumā, bija padomju armijas parāde par godu uzvarai. 9.maijs man asociējas ar šausmu beigām, jo karš radīja šausmas visās frontes pusēs. Diezgan ātri mēs skolotājiem sākām uzdot jautājumus, kāpēc ir tik maz varoņu - latviešu, bet parasti nekādas plašākas atbildes netika sniegtas. Latvijā labs kareivis skaitījās Vilis Simsons un vēl daži, bet lielais vairums padomju varai šķita aizdomīgi. Pēc kara Vācijas kanclers Konrāds Adenauers centās atmodināt Vāciju, lai tā ekonomiski uzplauktu un atgūtu savu vietu citu Eiropas tautu vidū kā ekonomiski attīstīta un miermīlīga valsts. Domāju, ka Eiropas diena 9. maijā tika pasludināta tādēļ, lai Krievija un visas pārējās Eiropas valstis mācītos jaunas sociāli ekonomiskas attiecības. Eiropas vienotība ir ļoti laba ideja, un tā jau arī ir 9.maija ideja – apvienoties un dzīvot mierā! Man no bērnības, protams, šī diena asociējas tikai ar Uzvaras dienu.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties