#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES mājā notiks spageti tiltu konstruēšanas paraugdemonstrējums
Eiropas Savienības māja 
, 2016. gada, 14.marts, 2016

Lai demonstrētu inženierzinātņu studiju aizraujošo dabu, Rīgas Tehniskās universitātes studenti 18. martā no plkst. 11.00 – 18.00 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, būvēs Eiropas tiltu no spageti.

Kā secināts Eiropas Komisijas jaunākajā 2016. gada analīzē par ekonomikas un sociālajiem izaicinājumiem ES dalībvalstīs – augstāko izglītību ieguvušo skaits Latvijā ir virs ES vidējā līmeņa, taču problēmas joprojām sagādā pietiekama absolventu skaita sagatavošana zināšanu ietilpīgajās nozarēs (dabaszinātnes, tehniskās zinātnes, inženierzinātnes un matemātika). Latvijā jauniešu interese par eksaktajām zinībām joprojām ir mazāka nekā interese par humanitāro zinātņu jomu. Tādēļ atbalstāma ir skolēnu un studentu intereses veicināšana par inženierzinātnes studijām, dažādiem tehniskiem un inovatīviem risinājumiem.

STiKS 7 projektā jaunieši no Baltijas sacenšas un pierāda savas spējas risināt inženiertehniskas problēmas, izmantojot netradicionālus risinājumus, lai gala rezultātā izgatavotu pēc iespējas izturīgāku tiltu no makaroniem un līmes. Spageti tiltu konstruēšanas sacensībās var piedalīties ne tikai studentu, bet arī skolēnu komandas. To mērķis ir rosināt jauniešus izvēlēties studēt inženierzinātnes.

Savukārt 18. martā ikviens interesents ir aicināts skatīt tilta konstruēšanas paraugdemonstrējumu ES mājā, interesanti pavadīt laiku un uzzināt vairāk par gaidāmajām STiKS 7 sacensībām.

STiKS 7 šogad notiks 2. aprīlī RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, Rīgā. Pirmo vietu ieguvēji iegūs ceļa zīmes uz Pasaules spageti tiltu konstruēšanas sacensībām, kas maijā notiks Budapeštā, Ungārijā.

Sacensības ir Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Studentu pašpārvaldes un Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamenta kopīgi rīkots pasākums.

STiKS 7 intro pasākums tiek organizēts tematiskā mēneša ietvaros – martā ES mājā īpaša uzmanība tiek pievērsta jauniešu iespēju, izglītības un nodarbinātības jautājumiem.

 

Papildu informācija par pasākumu: Lauris Ostrovskis, STiKS 7 dalībnieku koordinators; e-pasts: lauris.ostrovskis96@gmail.com.

Informāciju sagatavoja: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties