#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Atzīmējam martu – attīstības sadarbības mēnesi: fotoizstāde „Palestīna tuvplānā” un saruna par attīstības sadarbību
ES māja 
, 2015. gada, 23.februāris, 2015

Atzīmējot martu kā attīstības sadarbības mēnesi, Eiropas Savienības (ES) māja ielūdz uz informācijas aģentūras LETA fotogrāfa Edija Pālena fotoizstādes „Palestīna tuvplānā” atklāšanu ES mājas Mākslas istabā, 3.martā plkst. 16.30. Pasākumā par Palestīnā īstenotajiem Eiropas Savienības projektiem stāstīs arī Eiropas gada attīstībai jauniešu vēstniece Rūta Kronberga.

Informācijas aģentūras LETA fotogrāfs Edijs Pālens pirms diviem gadiem piedalījās projektā „Jauniešu Foto maratons – Eiropas un Palestīnas fotogrāfi” un devās vienas nedēļas vizītē uz Palestīnu. Tur viņš kopā ar pieciem Eiropas un septiņiem Palestīnas fotogrāfiem uzņēma fotogrāfijas, kurās atainota palestīniešu ikdiena. E.Pālena Palestīnā tapušo fotogrāfiju izstāde būs aplūkojama ES mājas Mākslas istabā no 2. līdz pat 31.martam.

Izstādes atklāšanas pasākumā E.Pālens stāstīs par redzēto un piedzīvoto Palestīnā: kā dzīvo palestīnieši pilsētās, ciemos un bēgļu nometnēs? Vai eiropiešu priekšstati par šo Tuvo Austrumu zemi kā nemieru un protestu plosītu ir pamatoti? Kādi ir fotogrāfijās redzamo palestīniešu stāsti? Savukārt Eiropas Attīstības gada jauniešu vēstniece Rūta Kronberga stāstīs, kā tiek īstenota ES attīstības sadarbības politika Palestīnā. Jauniešu vēstniece stāstīs arī par iespējām, kādas paveras jauniešiem, iesaistoties dažādos starptautiskos projektos, kas notiek sadarbībā ar Palestīnu.

Eiropas Savienība un tās dalībvalstis ir lielākais atbalsta sniedzējs Palestīnai. Palestīnas teritorija šobrīd ir divas savstarpēji nošķirtas vietas – Gazas josla pie Vidusjūras, kas robežojas ar Izraēlu un Ēģipti, un Rietumkrasts, kas robežojas ar Izraēlu un Jordāniju. Attīstības sadarbības projekti Palestīnā un citās jaunattīstības valstīs tiek īstenoti, lai veicinātu ilgtermiņa sociālo un ekonomisko izaugsmi, vienlaikus veicinot mieru un drošību pasaulē.

Pasākuma norises vieta: ES māja, Aspazijas bulvāris 28, Rīga. Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām interesentus pieteikties pasākumam jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.
Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.
Pasākums tiek organizēts ES mājas tematiskā mēneša ietvaros – martā īpaša uzmanība tiek pievērsta jauniešu nodarbinātībai un mobilitātei, kā arī attīstības sadarbības jautājumiem.

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties