#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Ievas Murānes-Grantiņas glezniecība, grafika, zīmējumi "Apmaldījušies ziemeļos"
Es māja 
, 2016. gada, 11.oktobris, 2016

Izstāde Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28 no 3. - 31. oktobrim, tikšanās ar mākslinieci 29. oktobrī plkst. 12.00.

Kāda ir mākslinieka loma laikmetīgās mākslas ikdienas telpā? Un kādi formas izteksmes līdzekļi ir atļauti māksliniekam, lai neiekļūtu  konservatīvo sarakstā? Atbilde uz jautājumu par to, kas ir māksla mainās atbilstoši tam mākslas iekšējā satura kontekstam kādā to interpretē lokālā kultūras vide, publikas individuālā pieredze, mākslas darba eksponēšanas vieta un laiks.

Ieva Murāne Grantiņa līdz šim Latvijā bijusi vairāk pazīstama kā mākslas zinātniece un grāmatu ilustratore, lai gan pirmā personālizstāde - toreiz Jaunatnes teātrī - notikusi jau 15 gadu vecumā 1986. gadā. Izstādē "Apmaldījušies ziemeļos" eksponēti divdesmit darbi, kas pamatā radīti pēdējo desmit gadu laikā dzīvojot Uppsalā, Zviedrijā. Tajos atspoguļojas pārvērtības gan mākslinieces radošajā rokrakstā, gan pasaules kopējā redzējumā.

Tā ir mijiedarbība strap atmiņu, iztēli un personāibas aktīvo rīcību, kas atbrīvo atsevisķa cilvēka apzinātu virzību uz kādu neapzināti izraudzītu, sev svarīgu  mērķi. Tāpēc likumsakarīgi, ka sākotnēji noslēpumainiem simboliem piesātinātās kompozīcijas pakāpeniski nomaina interese par pašas realitātes vislielākajām mīklām: dzimšanu, mīlestību un nāvi. Kā pašvērtība arvien vairāk atklājas tēlu emocionālias vēstījums un kompozīcijas nolasāmības vienkāršība, kas mijiedarbībā ar darbu nosaukumu ieved skatītāju citā
noskaņu dimensijā.

Taču dziļākajā būtībā izstāde ir par ziemeļniekiem tik raksturīgajām ilgām pēc siltuma, dzīvības un saules, kas konkrētajā gadījumā pārklājas ar ilgām pēc mājām, šī vārda visplašākajā nozīmē.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties