#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Bērnu un jauniešu mūsdienīgās mākslas izstāde (IE) DOMU TELPA
ES māja 
, 2012. gada, 07.augusts, 2012

No 6. augusta līdz 31. augustam Eiropas Savienības mājā būs atvērta bērnu un jauniešu mūsdienīgās mākslas izstāde (IE) DOMU TELPA.

Izstādē redzamie darbi tapuši starptautiska mākslas izglītības projekta ietvaros un ir bijuši izstādīti mūsdienīgās mākslas triennālē Eksperimenta! Tallinā 2011.gada vasarā. Gatavojoties izstādei Eksperimenta!, izveidojās 4 Eiropas valstu (Latvija, Igaunija, Lietuva, Somija) mākslas skolu sadarbība, kuras rezultātā trīs no šīm skolām Tallinas izstādē izveidoja kopīgu ekspozīciju. Eiropas Savienības mājā redzamā izstāde ir Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas izveidots atskats uz triju mākslas skolu veikumu starptautiskajā triennālē. 

Savos darbos Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolu pārstāvošie jaunie autori pauž skatījumu uz cilvēciskajām jūtām un savstarpējām attiecībām, kā arī tiecas runāt par dažādiem emocionālajiem stāvokļiem, meklējot tiem vizuālu izpausmi gan gleznās, gan instalācijās.

Jivaskilas (Somija) bērnu un jauniešu mākslas skolā tapušie mākslas darbi ekspozīcijā pārstāvēti fotogrāfisku fiksāciju veidā. Tajās redzamas somu jauniešu radītās vīzijas par neeksistējošu valsti, tās iedzīvotājiem un viņu radīto kultūru uz salas Baltijas jūras vidū.

Viļņas (Lietuva) Mākslas skolas audzēkņi izstādē pārstāvēti ar Lietuvas prezidentes portretu sēriju un grafiskām kompozīcijām. Šie darbi ar grafiskiem izteiksmes līdzekļiem tiecas interpretēt telpu – valsti, rādot sakarības attiecībās „indivīds – kopums, līderis – sabiedrība”.

Izstāde atvērta darbadienās no 10.00 līdz 18.00.
Izstādes slēgšanas pasākums notiks 31. augustā, plkst. 16.00
Informācija internetā: http://tinyurl.com/d8w9xtm

Informāciju sagatavoja:
Vilnis Heinrihsons
Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas
pedagogs un projektu koordinators
Vilnis.heinrihsons@ars.lv
29613359

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties