#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Bērnu zīmējumu izstāde „Manas sapņu šūpoles”
Latvijas Samariešu apvienība 
, 2014. gada, 05.februāris, 2014

 

Eiropas Savienības (ES) mājā Rīgā līdz 14. februārim apskatāma bērnu un jauniešu zīmējumu izstāde „Manas sapņu šūpoles”, kas ir viens no pasākumiem Latvijas Samariešu apvienības (LSA) organizētajai ziedojumu vākšanas akcijai Māras krīzes centra rotaļlaukuma atjaunošanai. Ikviens interesents ir aicināts iegriezties ES mājā Aspazijas bulvārī 28 un nobalsot par skaistāko un interesantāko zīmējumu. Labākie darbi tiks apbalvoti noslēguma akcijā 14. februārī, pasākumu atklās Valsts prezidenta kundze Dace Seisuma. Tāpat arī joprojām tiešsaistē turpinās ziedojumu vākšana rotaļlaukuma atjaunošanai.

LSA organizētās akcijas „Manas sapņu šūpoles” mērķis ir – palīdzēt atrast finansējumu krīzes centra „Māras centrs” rotaļlaukuma atjaunošanai, kā arī vairot sabiedrības izpratni par tādām sociālām problēmām kā atstumtība, integrācija un nabadzība. Projekta laikā bērni, jaunieši un pieaugušie tika aicināti uzskicēt savas sapņu šūpoles, kavējoties savās atmiņās un aizdomājoties par tiem bērniem, kuru ikdiena ir grūta un smaga. Labākie darbi šobrīd ir apskatāmi ES mājā Rīgā.

Akcijas „Manas sapņu šūpoles” noslēgums notiks 14. februārī, tajā uzrunas teiks Valsts prezidenta kundze Dace Seisuma un Vācijas vēstniece Latvijā Andrea Joanna Marija Viktorīna. Uz noslēguma akciju tiks ielūgti arī citi ES valstu vēstnieki, uzstāsies jaunieši no Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas, tiks apbalvoti labākie zīmējumu konkursa darbi.

Pateicoties Vācijas vēstniecības rīkotajam labdarības koncertam, kas pagājušā gada rudenī notika Kongresu namā Rīgā, tika iegādātas pirmās rotaļlaukuma daļas.

LSA un pārējie akcijas organizatori izsaka lielu pateicību visiem ziedotājiem un tiem, kas piedalījušies akcijā. Ziedojumu vākšana joprojām turpinās tiešsaistē: http://ej.uz/ziedot-mc.

LSA krīzes centrā „Māras centrs” ik dienu uzturas četrdesmit bērni un mātes  ar saviem bērniem, kuri cietuši no vardarbības vai krīzes. Tur viņiem tiek dotas pagaidu mājas un sniegta sociāla un psiholoģiska rehabilitācija, tādejādi palīdzot apgūt jaunas iemaņas, apziņu un pašlepnumu. Māras centrs ir vieta, kur aug cerība. Šeit bērniem tiek dota pagaidu mājviea, sniegta audzināšana, celta pašapziņa un cieņa pret sevi un citiem. Centra rotaļlaukums diemžēl ir novecojis un saplīsis, līdz ar to ir nepieciešams to atjaunot.

Ar „Manas sapņu šūpoles” akciju LSA arī vēlas pievērst sabiedrības uzmanību nabadzībai un atstumtībai Latvijā un Eiropā. Saskaņā ar starptautiskās organizācijas UNICEF (Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds) pētījuma datiem, 18,8% Latvijas bērnu dzīvo ģimenēs, kuru ienākums ir zem 50% no vidējā ienākuma valstī. Šajā bērnu nabadzības līmeņa  ziņā Latvija ieņem 3. vietu Eiropā.

Sīkāka informācija par pasākumu „Manas sapņu šūpoles” pieejama www.samariesi.lv

Papildu informācija:

Laura Bulmane
E-pasts: laura.bulmane@gmail.com
Tālr.: 26 337 921

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties