#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Izstāde “Sabiedriskās kustības pēdas: Baltijas ceļš”
ES māja 
, 2014. gada, 02.jūlijs, 2014

 

 

Līdz 31.jūlijam ES mājas Mākslas istabā aplūkojama fotogrāfa Džerri Holsoppla (Jerry Holsopple) izstāde “Sabiedriskās kustības pēdas: Baltijas ceļš”.

Vai ir iespējams atkārtoti fotografēt sociālu kustību, lai arī kopš tās pagājuši jau 25 gadi?

Šobrīd sociālās kustības dominē kultūras ainavā, bet laikā pirms Twitter un Facebook divi miljoni cilvēku izveidoja dzīvo ķēdi, kas savienoja trīs Baltijas valstu galvaspilsētas. Bija nepieciešama vairāk nekā 25 procentu Lietuvas, Latvijas un Igaunijas iedzīvotāju līdzdalība, lai 1989.gada augustā izveidotu 640 kilometru garo cilvēku ķēdi.

Baltijas ceļu atspoguļo simtiem fotogrāfiju, plānu, dokumentu un runu. Bet Džerri Holsopplu nevēlējās atkārtoti fotografēt tos pašus cilvēkus vai vietas, kas redzamas 1989.gada bildēs. Viņš vēlējās attēlot, kādas pēdas atstājusi šī nevardarbīgā sociālā kustība, kas galu galā noveda pie izmaiņām Padomju režīmā un Baltijas valstu brīvības.

Fotogrāfijas liecina par cilvēku, kuri apvienojās, lai panāktu izmaiņas, spēku. Ne visas izmaiņas ir uzlūkotas kā pozitīvas, daži pat vēlētos atgriezties laikā, kas bija pirms tam.

Džerri Holsopplu: „Mani ieinteresēja stāsts par Baltijas ceļu, kad es pirmo reizi ieraudzīju šīs sociālās kustības attēlus Antana mājā. Kopš tā laika esmu vēl vairāk pateicīgs šiem drosmīgajiem cilvēkiem, kuri parādīja visai pasaulei alternatīvu veidu, kā panākt būtiskas izmaiņas.”

Džerri Holsopplu iedvesmoja Marka Kleta (Mark Klett) atkārtotas fotografēšanas projekti, kas dokumentē 100 gadu pārmaiņas Amerikas rietumu ainavā.

Izstādes rīkošanu atbalsta LCC International University (Klaipēda, Lietuva)

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties