#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Izstāde „Tuvumā, tālumā”
ES māja 
, 2014. gada, 11.novembris, 2014

Līdz 15.novembrim Eiropas Savienības mājā apskatāma izstāde „Tuvumā, tālumā”. Aivars Gulbis – tēlniecība, Madara Gulbis – glezniecība.

„Aivara Gulbja darbi nepārprotami apliecina – modernists, romantiķis, telpas filosofs, kas meklē telpas harmoniju tās bezgalībā. Aivara Gulbja apburošākā iezīme ir modernisma abstrakto sistēmu savienojums ar siltu, juteklisku enerģiju.” (Inga Šteimane, mākslas zinātniece)
Izstādē „TUVUMĀ, TĀLUMĀ” eksponētie tēlniecības darbi ir mākslinieka garajā radošajā mūžā tapušie. Izstādē var aplūkot senākās, bronzā atlietās skulptūras. Vēlākie, Itālijas baltā marmora darbi ir veidoti kā simboliski tēli un skulptūras. Izstādē skatāmie jaunākie darbi ir metālu – kapara, misiņa, nerūsējošā tērauda locījumi.
Aivars Gulbis (1933) dzimis Lēdurgā, Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļu beidzis 1959. gadā. Divdesmit gadus (1967-1987) vadījis Latvijas Mākslinieku savienības Tēlniecības sekciju. Ir piedalījies izstādēs Latvijā un ārzemēs – Stoholmā, Pori, tēlniecības simpozijos Latvijā, Ungārijā, Čehijā. Aivara Gulbja skulptūra „Turaidas Roze” ir pasniegta kā Latvijas valsts dāvinājums Raiņa muzejam Lugāno, Šveicē. Aivara Gulbja darbi iepirkti Valsts Tretjakova galerijā Maskavā, Latvijas Valsts mākslas muzeja krājumā, Latvijas Mākslinieku savienības krājumā un privātkolekcijās.

„Madaru Gulbi saista emocionālā, neredzamo, bet apjaušamo sajūtu pasaule, kuru ar bezpriekšmetiskās glezniecības palīdzību viņa pārnes uz audekla. Par galveno satura nesēju kļūst krāsa, laukums un līnija. Madaras Gulbis eļļas glezniecība ar daudzkārtīgu lazēšanu, krāsas klāšanu un pludināšanu nes sevī akvarelisku vieglumu. Tās ir sievišķīgas, jūtīgas, trauslas un vienlaikus filozofiska miera radītas vīzijas, kurās jaušamas asociācijas par gaismu un telpu, gaismu un tumsu, atmosfēriskumu, noslēpumu un sapņiem.” (Ilze Ževaite katalogs „Hansabankas mūsdienu mākslas kolekcija” 2007.)

Izstādē „TUVUMĀ, TĀLUMĀ” izstādītas gleznas no dažādām iepriekš notikušām izstādēm Latvijā un ārzemēs. Madaras Gulbis glezniecībā vienojošais ir dabas un tās izraisīto pārdzīvojumu attēlojums abstraktā glezniecībā. Gleznās ir dabā redzētais, tad redzētā sajustais, tad sajustā saprastais. Gleznošanas process ir meditatīvs, jo māksliniece ilgstoši atrodas kādas sajūtas vai brīža attēlošanā, transformēšanā, gleznas radīšanā.

Madara Gulbis (1969) dzimusi Rigā. Mācijusies J.Rozentala Rīgas mākslas vidusskolu (1987). Latvijas Mākslas akadēmiju beigusi 1996. gadā, ieguvusi Bakalaura grādu glezniecībā (1994) un maģistra grādu (1996)

Izstādēs piedalās kopš 1993. gada. Savus darbus ir izstādījusi izstādēs Rīgā, Oslo, Helsinkos, Stoholmā, Hamburgā, Bonnā, Brēmenē, Frankfurtē, Briselē, Lisabonā, Varšavā, Baku, Seulā. Ir bijušas 18 personālizstādes Latvijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties