#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Izstādē Skola 2014 jauniešus informēs par iespējām Eiropā
EKP 
, 2014. gada, 26.februāris, 2014

 

Šajā nedēļas nogalē, no 28.februāra līdz 2.martam Ķīpsalas Starptautiskajā izstāžu centrā notiks ikgadējā izglītībai veltītā izstāde "Skola 2014". Visas trīs dienas jauniešus un pārējos interesentus gaidīs arī Eiropas Savienības (ES) mājas stends, kas sadarbībā ar Eiropas Komisijas (EK) informācijas kampaņu "Jaunatne kustībā" sniegs informāciju par darba iespējām, studijām un mobilitāti Eiropas jaunatnei.

Prezentācijas, dažādi konkursi, diskusijas, koncerti – tā ir tikai daļa no bagātīgās programmas, ko trīs dienu laikā ES mājas stendā piedāvās ES mājas, EK pārstāvniecības Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas biroja (EPIB) pārstāvji. Apmeklētāji tiks aicināti ne tikai ieklausīties, bet arī līdzdarboties, lai pilnībā saprastu, kādas iespējas ES paver visiem dalībvalstu jauniešiem. Būs iespējams uzzināt visu par stažēšanās iespējām Eiropas iestādēs un izglītības iespējām visā ES, diskusijās varēs atklāt jauniešu iespējas ietekmēt demokrātijas procesus ES, būs arī mākslu klātbūtne – uzstāsies dziesminieks Martin Confused, ritma šovu sniegs apvienība "Pulse Effect", dejas burvību atklās studija "Most Wanted".

Par informācijas kampaņu "Jaunatne kustībā"

Informācijas kampaņa "Jaunatne kustībā", kas organizēta sadarbībā ar iniciatīvu Eiropas Pilsoņu gads 2013, kopš 2010. gada ir pabijusi vairāk nekā 80 Eiropas valstīs un tagad ieradīsies Rīgā. Kampaņa "Jaunatne kustībā" ir iecerēta, lai informētu un konsultētu jauniešus par iespējām, ko viņiem piedāvā Eiropas Komisija. Tā ļauj plašai sabiedrībai apmainīties viedokļiem ar ekspertiem un ES iestāžu pārstāvjiem, kā arī ar jauniešiem, kuri jau ir izmantojuši piedāvātās iespējas.

Eiropai nepieciešami augsti kvalificēti, izglītoti un inovatīvi jaunieši, lai tā spētu saglabāt konkurētspējīgu ekonomiku un sasniegt stratēģijā Eiropa 2020 nospraustos mērķus. Šobrīd daudzi jaunieši akadēmisko studiju vai profesionālo mācību gaitā pilnībā neizmanto savu potenciālu, tādējādi viņu iespējas darba tirgū ir ierobežotas. Ir jāsamazina jauniešu bezdarba līmenis, un viņiem jāspēj izmantot iespējas, kas pavērtu plašākas karjeras perspektīvas. Programma "Jaunatne kustībā" ir Eiropas iniciatīva ar mērķi sekmēt jauniešu mobilitāti ārzemēs, lai mācību un studiju ietvaros vai ārpus tiem ļautu iegūt prasmes un kvalifikāciju un tādējādi palielinātu viņu iespējas atrast darbu.

Programma tika uzsākta 2010. gadā, tagad tiek integrēta stratēģijā Eiropa 2020. Tās mērķis ir palielināt jauniešu mobilitāti, uzlabot izglītību un palielināt nodarbinātību, kā arī samazināt bezdarbu, ņemot vērā, ka ES mērķis ir panākt 75% nodarbinātību pilsoņiem, kuri ir darbaspējīgā vecumā (no 20 līdz 64 gadiem). Eiropas Savienība katru gadu atbalsta vairāk nekā 400 000 jauniešu, kuri vēlas strādāt, mācīties un studēt ārzemēs. Papildinformācija šeit: http://ec.europa.eu/youthonthemove

 

 

Praktiska informācija par pasākumu "Jaunatne kustībā"

ĶĪPSALAS STARPTAUTISKAIS IZSTĀŽU CENTRS
Ķīpsalas iela 8, Rīga, LV-1048, Latvija

Stends C11-B12

Darba laiks:
28. februārī 10.00–18.00
1. martā 10.00–18.00
2. martā 10.00–17.00

Piedalās:
ES māja, NVA, Eures, VIAA, Rīga 2014, Klubs "Māja", Eurodesk, Erasmus+, eTwinning, EUROPASS, Eiropas Kustība Latvijā

Lai apstiprinātu dalību un/vai pieteiktos uz sarunu, lūdzam sazināties ar

Kontakti:
Liene Reine – Miteva
EK pārstāvniecība Latvijā
Liene.Reine@ec.europa.eu, tālr. +371 67 085 416

 

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā
Preses un informācijas nodaļa
Tālruņi: 67085421, 67085414, 28665579
kaspars.kreics@ec.europa.eu
dzeina.tamulevica@ext.ec.europa.eu
http://twitter.com/EiropasKomisija

Pielikumi:
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties