#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eksperte: darba devēji bieži vēlas profesionāļus, maksājot tiem minimālo algu
BNS 
, 2012. gada, 16.maijs, 2012

Daudzi darba devēji bieži vien vēlas profesionāļus, maksājot tiem minimālo algu. Tomēr līdzīgi rīkojas arī paši topošie darbinieki, kuriem nav ne vajadzīgās kvalifikācijas, ne pieredzes, pierasot nesamērīgi lielu atalgojumu, pasākumā “Jaunietim – karjeru uzsākot” Eiropas Savienības (ES) mājā pastāstīja Nodarbinātības Valsts aģentūras (NVA) pārstāve Andra Osīte.

Osīte paskaidroja, ka visbiežāk problēmas atrast darbu jauniešiem, kā viņi paši atzīst, rada pieredzes un izglītības trūkums. Tāpēc, lai šo jautājumu risinātu, NVA jauniešiem piedāvā pasākumu “Darba vieta jaunietim”.

Viņa informēja, ka šis pasākums pieejams jauniešiem bezdarbniekiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem. “Jaunietim jābūt bezdarbnieka statusā vismaz četrus mēnešus, lai pieteiktos uz šo iespēju,” teica Osīte un paskaidroja, ka termiņš – četri mēneši noteikts, lai izslēgtu iespēju, ka uz šo pakalpojumu piesākās jaunieši, kuri tikko pabeiguši kādu mācību iespēju, pat necenšoties iestāties kādā izglītības iestādē.

Osīte pastāstīja, ka jaunietis šajā pasākumā var iesaistīties deviņus mēnešus un par savu darbu saņemt vismaz minimālo algu. Noteikts, ka darba devējam, kurš pieņēmis darbinieku tiek atmaksāti 100 lati no izmaksātās mēnešalgas.

Vienlaikus arī noteikts, pieņemtu darbā jaunieti, kas piedalās NVA rīkotajā pasākumā, darba vietai jābūt no jauna radītai. Osīte skaidroja, ka šāds noteikums pastāv, lai izvairītos no iespējas, ka darba devējs padodas vilinošajai iespējai atlaist vecos darbiniekus un ņemt darbā jauniešus, tādā veidā samazinot līdzekļus, kas jāatvēl darbinieku algām.

Pasākuma laikā jaunieši tika informēti arī par brīvprātīgā darba iespējām gan Latvijā, gan citās Eiropas Savienības valstīs. Brīvprātīgā darbs bieži vien sniedz labas iespējas iegūt tik nepieciešamo pieredzi jauniešiem, kas nepieciešama, lai uzsāktu patstāvīgas darba gaitas. Tāpat brīvprātīgā darbs dod jauniešiem iespējas apgūt jaunas valodas un uzlabot jau esošās valodu zināšanas.

ES mājā jauniešus arī iepazīstināja ar prakses iespējām dažādās Eiropas Savienības instūcijās, kā arī ar  iespējām, ko sniedz dažādu veidu projekti, ar kuru palīdzību var finansēt jauniešu apmaiņas un citus pasākumus.
Dalībai pasākumā bija aicināti pieteikties jaunatnes lietu speciālisti, pašvaldību jaunatnes lietu koordinatori, jauniešu centru darbinieki, jaunatnes organizāciju pārstāvji un citi interesenti, kuriem būtu aktuāli ar jauniešu izaugsmes iespējām un nodarbinātību saistīti jautājumi.

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties