#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eksperts: bez ambīcijām, ieceri sākt ražošanu īstenot nav iespējams
BNS 
, 2013. gada, 16.septembris, 2013

Lai sāktu patstāvīgu uzņēmējdarbību, cilvēkam jābūt ar ambīcijām, ja to nav, nav iespējams sasniegt iecerēto mērķi, pasākumā, kas veltīts Jauniešu uzņēmējdarbības skolai Eiropas Savienības mājā, teica bijušais uzņēmējs Kārlis Šēnhofs.

Viņš skaidroja – pirms sākt patstāvīgu ražošanu, jābūt vairākām lietām – idejai, kā arī rīcības plānam kā šo ideju ieviest dzīvē un īstenot. “Jābūt ambīcijām pret dzīvi kā tādām, bez ambīcijām, vīziju par savu ražotni nav iespējam realizēt,” paziņoja bijušais uzņēmējs.

Pasākumā, kurā piedalījās aptuveni 20 jauniešu, Šēnhofs arī atgādināja, ka ne visi var būt līderi – ir cilvēki, kuri daudz labāk jūtas, kā arī tiem padodas pildīt citu dotos uzdevumus, nevis plānot un koordinēt, piemēram, kādas ražotnes darbu.

Jauniešiem arī uzsvērts – lai paveiktu iecerēto, nepieciešama arī laba komanda, uz kuru iespējams paļauties dažādās situācijas. “Komandu arī nepieciešams pienācīgi motivēt, lai sasniegtu vēlamo rezultātu,” viņš piebilda.

Tāpat svarīgi ir pārzināt tirgu – pirms ieceres īstenošanas nepieciešams gūt pārliecību, ka saražotajai precei būs noiets un ideja necietīs neveiksmi. Svarīgi arī domāt par ražošanas izmaksām.

“Jauniešu uzņēmējdarbības skolā” jauniešiem ir iespēja iegūt plašu informāciju par uzņēmējdarbībai būtiskiem jautājumiem, sākot no patentiem, finansējuma avotiem, institūciju piedāvātajām atbalsta programmām un beidzot ar efektīvu uzņēmuma vadīšanas stilu.

Tajā jauniešiem būs arī iespēja uzdot jautājumus uzņēmējiem, banku darbiniekiem un citiem ekspertiem, kā arī katras nodarbības laikā iegūtās teorētiskās zināšanas pielietot praktiskos uzdevumos.

Pasākuma galvenais mērķis ir aktivizēt jauniešus un iesaistīt viņus uzņēmējdarbībā, tādējādi nodrošinot viņus ar informāciju, kura bieži vien līdz jauniešu auditorijai nenonāk.

Latvijas Jaunatnes padome (LJP) projektā galveno uzsvaru liek uz jauniešu motivēšanu būt ne tikai darba ņēmējiem, bet domāt par savas uzņēmējdarbības uzsākšanu, tāpēc jauniešiem tiks sniegta iespēja radošā veidā attīstīt gan savu ideju, gan līderības prasmes.

“Neesi pasīvs, negaidi, kad kāds tevi uzrunās un aicinās nākt strādāt pie sevis - tā vietā iegūsti zināšanas, lai īstenotu savu ideju un atvērtu savu uzņēmumu, lai radītu darbavietu sev un citiem jauniešiem. Iespējams, ka pēc “Jauniešu uzņēmējdarbības skolas” beigām būsi gatavs iegūtās zināšanas pielietot sava uzņēmuma radīšanā,” norāda LJP.

Skolas organizatori norāda, ka bieži medijos un jauniešu vidū ir dzirdami tādi izteicieni kā bezdarbs, zemas darba algas, nepietiekama pieredze un līdzīgi izteikumi.

Tādēļ Latvijas Jaunatnes padome (LJP) sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru aicina nepalikt malā un iesaistīties “Jauniešu uzņēmējdarbības skolā”.

Uzņēmējdarbības skolas veidotāji vēsta, ka šis ir tikai sākums. Nākotnē piesaistot dažādu fondu un ministriju finansējumu projektu plānots realizēt visas Latvijas līmenī. Nākotnes plāni projekta veidotājiem ir izvedot mājaslapu/interneta platformu, kurā būs atrodama aktuāla, ar uzņēmējdarbību saistīta informācija, dažādu fondu un atbalsta iespēju programmas.

Ziņa tapusi sadarbībā ar Ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties