#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Jaunieši uzzina par biznesa idejām
BNS 
, 2013. gada, 30.septembris, 2013

Eiropas Savienības (ES) mājā ceturtdien Latvijas Jaunatnes Padomes pārstāvji organizēja jauniešu uzņēmējdarbības skolu, kuras laikā Hipotēku bankas kredītprojektu vadītāja Ieva Zabrauska – Gailīte informēja jauniešus par biznesa iespējām un bankas atbalstu jaunajiem uzņēmējiem.

ES mājas konferenču zālē bija sapulcējušies ap 20 jauniešiem, kuri vairākas stundas apmainījās viedokļiem par biznesa idejām un uzņēmējdarbību.

I.Zabrauska – Gailīte jauniešus iepazīstināja ar bankas piedāvātajām atbalsta programmām jaunajiem uzņēmējiem, kā arī konkursu „Lec Biznesā”, kurā var iegūt naudas balvas un mentora atbalstu.

“Tika aplūkotas visas sešas bankas piedāvātās programmas, īpašu uzmanību pievēršot Starta programmai biznesa uzsācējiem un bankas organizēto konkursu “Lec biznesā”, kas notiek jau ceturto gadu. Konkurss ir īpaši interesants jaunajiem uzņēmējiem. Jaunieši vecumā no 18 līdz 30 gadiem var saņemt ne tikai aizdevumu, bet arī balvas. Labākajiem pieciem šī balva ir 1000 lati, nākošajiem pieciem labākajiem ir 500 lati un mentora atbalsts. Pārējā informācija bija tieši par Starta programmu, kas ļauj  jaunajiem uzņēmējam saņemt atbalstu biznesa uzsākšanai,” viņa sacīja.

Jaunatnes padomes pārstāvji I.Zabrauskai – Gailītei uzdeva daudz jautājumu par jaunu uzņēmumu veidošanu un aizdevumu nosacījumiem. Piemēram, vai banka piešķirtu naudu darbinieku apmācību Ķīnā vai arī piedalīšanos kādā starptautiskā izstādē.

“Jaunieši bija ļoti atsaucīgi. Kas bija pats būtiskākais – visi aktīvi iesaistījās diskusijās un uzdeva sev interesējošus jautājumus. Piemēram, par korektu un pareizu biznesa plāna sastādīšanu, niansēm, kā pareizi sastādīt naudas plūsmu, par dokumentiem, kas nepieciešami, lai pieteiktu dalību programmā. Un ,protams, individuāli jautājumi par to, kas katram interesēja savā darbības jomā un šķiet aktuāli. Par to, kas būtu pamatkritēriji, ko banka vērtēs, kad izskatīs projektu, par pašiem programmas pamatnosacījumiem. Viņus interesēja, vai pretendents var startēt programmā, ja viņam ir tikai ideja un uzņēmums vēl vispār nav dibināts,” informēja Hipotēku bankas pārstāve.

I.Zabrauska – Gailīte vērtēja, ka labu ideju jauniešiem netrūkst.

“Idejas jauniešiem ir daudz un dažādas – par tūrisma iespējām Latvijā, par privātajiem bērnudārziem, kokapstrādi un interjera un dizaina priekšmetu darbnīcu. Vēl bija idejas par tirdzniecības vietām un dažāda veida ražošanu. Tomēr iepriekšminēto  četru ideju autori bija  atraktīvākie ” viņa uzskata.

Ziņa tapusi sadarbībā ar Ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties