#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Deklarācija “Jauns vadmotīvs Eiropai”
EKP 
, 2014. gada, 31.oktobris, 2014

15.septembrī Latvijā augstu vērtēti savas nozares profesionāļi  piedalījās “Eiropas stāsta” turpinājuma rakstīšanā.  Diskusijā “Jauns vadmotīvs Eiropai”  piedalījās kultūras socioloģe Dagmāra Beitnere, zinātnieks Vjačeslavs Kaščejevs, radiožurnālists Toms Grēviņš, tēlnieks Gļebs Panteļejevs, dzejniece Māra Zālīte, Latvijas Insitūta direktore Kārina Pētersone, mūziķi Jānis Šipkevics, Ieva Akuretere u.c., diskusiju vadīja žurnālists Edijs Bošs.

2012.gadā Eiropas Parlaments un Ž.M. Barrozu bija aicinājuši aizsākt diskusijas un izstrādāt jaunu vēstījumu par Eiropu visiem iedzīvotājiem. Atsaucoties šim aicinājumam, izcilas Eiropas valstu kultūras, mākslas un zinātnes personības izstrādāja deklarāciju, kurā aicina uz zinātnes un mākslas renesansi Eiropā (pilns deklarācijas teksts - http://ec.europa.eu/debate-future-europe/new-narrative/pdf/declaration_lv.pdf)). Dokuments uzskatāms nevis par galamērķi, bet jaunu diskusiju rosinātāju.

Gada laikā dažāda līmeņa diskusijas par jauno vēstījumu par Eiropu notikušas daudzās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Beļģijā, Polijā, Itālijā un Vācijā. Pielikumā diskusijas “Jauns vadmotīvs Eiropai” kopsavilkums.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties