#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Diskusija “Jauns vadmotīvs Eiropai”
EK 
, 2014. gada, 12.septembris, 2014

 

 

Pirmdien, 15.septembrī, plkst.18:00  Latvijā augstu vērtēti savas nozares profesionāļi pēc Eiropas Komisijas pārstāvniecības  aicinājuma piedalīsies “Eiropas stāsta” turpinājuma rakstīšanā.  Diskusijā “Jauns vadmotīvs Eiropai”  piedalīsies kultūras socioloģe Dagmāra Beitnere, zinātnieks Vjačeslavs Kaščejevs, radiožurnālists Toms Grēviņš, tēlnieks Gļebs Panteļejevs, dzejniece Māra Zālīte, Latvijas Insitūta direktore Kārina Pētersone, mūziķi Jānis Šipkevics, Ieva Akuretere u.c., diskusiju vadīs žurnālists Edijs Bošs. Diskusiju tiešraidē varēs vērot  mājas lapā www.esmaja.lv un portālā www.diena.lv.

““Tas ir kā grāmatā — stāsts nevar būt tikai pirmajās lapās, lai cik skaistas tās arī nebūtu. Mums stāsts jāturpina, ir jāturpina rakstīt šo tagadnes un nākotnes grāmatu. Tāpēc mums vajadzīgs jauns vēstījums par Eiropu,” 2013.gada aprīlī,  Briselē atklājot iniciatīvu “Jauns vēstījums par Eiropu” sacīja sacīja Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu.

2012.gadā Eiropas Parlaments un Ž.M. Barrozu bija aicinājuši aizsākt diskusijas un izstrādāt jaunu vēstījumu par Eiropu visiem iedzīvotājiem. Atsaucoties šim aicinājumam, izcilas Eiropas valstu kultūras, mākslas un zinātnes personības izstrādāja deklarāciju, kurā aicina uz zinātnes un mākslas renesansi Eiropā (pilns deklarācijas teksts - http://ec.europa.eu/debate-future-europe/new-narrative/pdf/declaration_lv.pdf)). Dokuments uzskatāms nevis par galamērķi, bet jaunu diskusiju rosinātāju.

Gada laikā dažāda līmeņa diskusijas par jauno vēstījumu par Eiropu notikušas daudzās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp Beļģijā, Polijā, Itālijā un Vācijā. Diskusija “Jauns vadmotīvs Eiropai”, kas veltīta aicinājumam uz renesansi, kas nav iespējama bez spilgtiem līderiem un apņēmīgiem pilsoņiem, Latvijā notiks pirmo reizi un tās rezultāts būs ieguldījums kopīgā ES dalībvalstu diskusijā par Eiropas nākotni.

Vairāk informācijas par projektu “Jauns vēstījums par Eiropu”: http://ec.europa.eu/debate-future-europe/new-narrative/index_lv.htm

Iniciatīvas attīstības gaita: http://ec.europa.eu/avservices/video/player.cfm?ref=I086314

Diskusiju informatīvi atbalsta SIA "Dienas mediji".

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties