#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Jautājumi par ES
Vai Īrijā iemaksātie sociālie maksājumi, nodokļi, ja nav tikusi pieprasīta to atmaksa, nākotnē darbojas kaut kādā veidā manās interesēs? Un vai ES normas kaut kādā veidā attiecas uz Gensiju?
  28.12.2014

Labdien!

Eiropas Savienības teritorijā sociālās drošības jomu regulē 2004.gada 29.aprīļa Eiropas Parlamenta un Padomes Regula Nr.883/2004 par sociālā nodrošinājuma sistēmu koordinēšanu.

ES sociālās drošības koordinācijas noteikumi veicina personu brīvu pārvietošanos un to mērķis ir sekmēt personu dzīves kvalitātes un nodarbinātības nosacījumu uzlabošanos.

Ja uzsākat likumīgi strādāt kādā no ES dalībvalstīm, Jums ir tiesības iesaistīties šīs valsts sociālās apdrošināšanas sistēmā. Tomēr atceraties, ka veiktās sociālās apdrošināšanas iemaksas vienmēr paliek tajā ES dalībvalstī, kur tās ir veiktas!

Sociālās iemaskas nākotnē kalpos Jums pie pensijas aprēķināšanas. Aprēķinot pensiju tiks ņemtas vērā visas sociālās iemaksas, jebkurā dalībvalstī.

Sīkāk par ES sociālo politiku, lūdzu, lasīt: http://www.vsaa.gov.lv/lv/pakalpojumi/eiropas-savieniba/sociala-drosiba-es

Gērnsija ir britu kronim pakļauta teritorija (crown dependency), taču nav Lielbritānijas daļa un tāpēc nav Eiropas Savienības sastāvā.

Latvija šobrīd vēl nav noslēgusi divpusēju līgumu par abu valstu sadarbību sociālās drošības jomā.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties