#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Jautājumi par ES
Vēlos uzzināt vai Latvijas seniori arī Itālijā var izmantot kādus atvieglojumus pārvietojoties ar sabiedrisko transportu un vilcienu?
  13.02.2013

Par transportu  Itālijā

Pārvietošanās pilsētās

Itālijas pilsētās tiek piedāvāti dažādi pārvietošanās līdzekļi, kā arī transportu apkalpo dažādas transporta kompānijas gan valsts, gan privātās, tas nozīmē, lai precīzi atbildētu par konkrēto transportu, nepieciešams ir zināt kompānijas nosaukumu.

Romā visērtākā pārvietošanās ir  ar autobusu, Milānā savukārt ar metro, bet Venēcijā būs jāizmanto laiva.  Milānā un Romā, vēl arvien kursē tramvaji.

Biļetes jāiegādājas  jau pirms iekāpšanas autobusā. Biļetes pieejamas arī ar atlaidēm, dienas vai nedēļas, kā arī biļetes garākam laika posmam.

Dažās pilsētās, piemēram, Romā vai Florencē, biļetes norādītajā laika posmā ir derīgas jebkura maršruta autobusiem http://www.atac.roma.it/index.asp?lingua=ENG

Metro

Metro ir Romā un Milānā. Metro ir visērtākais pārvietošanas līdzeklis pilsētā. Daudzas stacijas atrodas ievērojamu objektu tuvumā.

Dzelzceļš

Itāliju vislabāk var apskatīt, ceļojot ar vilcienu. Biļetes ir lētas, satiksme bieža, bet ritošais sastāvs ir viens no modernākajiem Eiropā. Dzelzceļa satiksme ir ērtāka nekā autobusu vai aviosatiksme, tikai dienviddaļā vai tālos lauku nostūros tā ir lēna un neregulāra.

Lielākā daļa Itālijas dzelzceļa tīkla atrodas valsts pārraudzībā, to pārvalda Ferrovie dello Stato (FS). Arī privātās kompānijas pārzina atsevišķas dzelzceļa līnijas, un to cenas daudz neatšķiras.

Biļešu cenas ir atkarīgas  no nobrauktā ceļa garuma. Tā ir viena no zemākajām Rietumeiropā.

Atlaides ar karti Carta d’Argento (“Silver Card”) Sudraba karte ir ceļotājiem vecākiem par 60 gadiem. Kartes cena ir 30 eiro, bet  ceļotājiem virs 75 gadiem ir bezmaksas. Ar šo karti jums ir iespēja ietaupīt 15% no vilcienu biļetēm un 10%  atlaide kupejas biļetēm. Tās ir nopērkamas dzelzceļa stacijās un ir derīgas gadu.

Karte jāuzrāda kopā ar derīgu pasi vai ID karti.

Itālijas dzelzceļa informācijas birojs:

http://www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=ad1ce14114bc9110VgnVCM10000080a3e90aRCRD

Tuvāk par Itāliju un apskates objektiem aicinu Jūs apmeklēt Eiropas Savienības mājas bibliotēku, kas atrodas Rīgā, Aspazijas bulv. 28, 2.stāvā, darba laiku skat. www.es.gov.lv/bibliotēka

Bibliotēkā pieejama grāmata - ceļvedis – “Itālija”.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties