#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Jautājumi par ES
Labdien! Ar kādiem izdevumiem jārēķinās, ievedot jaunu automobīli no Vācijas? Lasīju, ka ievedmuita netiek piemērota. Tad piemēro auto reģistrācijas nodevu? Vai ir vēl kādi maksājumi un nodevas ko piemēro un kādā apmērā tos piemēro?Paldies!
  29.12.2013

Labdien!

Valsts ieņēmumu dienests informē, ja fiziska persona veic jauna transportlīdzekļa iegādi Eiropas Savienības teritorijā, pievienotās vērtības nodoklis 21 procenta apmērā no iegādes vērtības ir jāmaksā Latvijā, tad, kad ir veikta transportlīdzekļa iegāde, vai tad, kad transportlīdzeklis ir saņemts.

Vienlīdz, fiziska persona, kura veikusi jauna vieglā transportlīdzekļa iegādi Eiropas Savienības teritorijā, informē Valsts ieņēmumu dienestu par nodokļa samaksu valsts budžetā, iesniedzot paziņojumu. Paziņojuma formu reglamentē Ministru kabineta 2013.gada 3.janvāra noteikumi Nr.17 „Pievienotās vērtības nodokļa likuma normu piemērošanas kārtība un atsevišķas prasības pievienotās vērtības nodokļa maksāšanai un administrēšanai” 5. pielikums. Paziņojuma par nodokļa samaksu iesniegšanas un samaksas termiņš ir 20 dienas pēc mēneša, kurā veikta vieglā transportlīdzekļa iegāde.

Papildus informējam, ka ievedot jaunu vieglo transportlīdzekli Latvijā, kura iegādāta Eiropas Savienības teritorijā muitas procedūras netiek piemērotas.

Savukārt jau pirms transportlīdzekļa reģistrācijas Latvijā, Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) ir jāveic nodokļu nomaksa, atkarībā no transportlīdzekļa lietošanas pakāpes. Šo nodokļu administrēšanu veic CSDD. Saraksts par veicamajiem nodokļu veidiem un iesniedzamajiem dokumentiem reģistrācijai ir pieejami CSDD interneta vietnē http://www.csdd.lv/lat/registracija/transportlidzeklu_registracija/ka_pieregistret_latvija_neregistretu_transportlidzekli_/

Minētie normatīvie akti atrodami VID mājas lapā: www.vid.gov.lv sadaļā Nodokļi.

Jautājumus par nodokļu normatīvo aktu piemērošanas kārtību Jūs varat uzdot arī zvanot pa informatīvo tālruni Nr.1898, gan arī vēršoties klātienē pie VID konsultantiem VID Klientu apkalpošanas centrā. Kontaktinformācija ir atrodama VID mājas lapas www.vid.gov.lv sadaļā Kontakti.

 

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties