#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Notiks jauniešu diskusija “Vai profesijas durvis var atvērt jau skolā?”
VALSTS IZGLĪTĪBAS ATTĪSTĪBAS AĢENTŪRA 
, 2015. gada, 07.oktobris, 2015

 

Lai aktualizētu jauniešu karjeras izglītības tēmu un rosinātu skolēnus laikus domāt par savas karjeras plānošanu, gaidāmās Karjeras nedēļas ieskaņā Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) organizē jauniešu diskusiju "Vai profesijas durvis var atvērt jau skolā?". Pasākums notiks 8. oktobrī plkst. 11:00 Eiropas Savienības mājas 2. stāvā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Diskusijā jaunieši dalīsies savā pieredzē par profesijas izvēli un iedvesmos citus jauniešus iepazīt interesējošās profesijas un nozares jau skolas laikā. Jaunieši diskutēs par to, vai mācību saturam ir pietiekama sasaiste ar reālo dzīvi, lai spētu pārdomāti izvēlēties nākotnes profesiju. Paneļdiskusijā jaunieši dalīsies individuālajos novērojumos par karjeras izvēles ceļu.

Pasākumu vadīs žurnālists Ansis Bogustovs. Diskusijā aicināti piedalīties:

  • Mikus Upmalis, Start IT programmas satura izstrādātājs, izveidojis IT uzņēmumu uzreiz pēc vidusskolas pabeigšanas;
  • Vladislavs Aščeulovs, RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēns;
  • Haralds Saušs, WorldSkills 2015 dalībnieks, pavārs;
  • Eva Kataja, uztura speciāliste, studējusi Latvijā un ārzemēs, uzsākusi uzņēmējdarbību;
  • Vēsma Asja Kurzemniece, Jelgavas ģimnāzijas skolniece, darbojusies programmās “Skolēnu mācību uzņēmums” un “Līderība”;
  • Silga Čerpinska, poligrāfijas speciāliste uzņēmumā Livonia Print, darba vidē balstītu mācību programmas dalībniece.

Lūdzam mediju pārstāvjus par savu dalību diskusijā informēt līdz 7. oktobra plkst.18.00, rakstot uz e-pastu lelde.naglina@hauska.com, vai zvanot 26758433.

 

Par Karjeras nedēļu 2015

Karjeras nedēļa ir pasākumu cikls, kura laikā jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Tāpat jaunieši var piedalīties radošajās darbnīcās un konkursos, kā arī laimēt balvas. Šogad Karjeras nedēļas vadmotīvs ir “Atver profesijas durvis!”, galveno uzmanību veltot nākotnes profesijas iepazīšanai radošā un atraktīvā veidā.

Karjeras nedēļu no 12. līdz 16. oktobrim organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un izglītības pārvaldēm. To atbalsta Eiropas Komisijas programma Erasmus+ Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkla Euroguidance ietvaros.

Šogad Karjeras nedēļa norisināsies vienlaikus 20 Latvijas pilsētās un novados: Rīgā, Cēsīs, Jelgavā, Jēkabpilī, Gulbenē, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Rojā, Rēzeknē, Daugavpilī, Valmierā, Alūksnē, Saldū, Ogrē, Lielvārdē, Talsos, Dagdā, Preiļos un Tukumā.

Pasākumu programma šajās pilsētās un novados pieejama interneta vietnē www.viaa.gov.lv/karjeras_nedela.

 

Papildu informācija:
Kristīne Keiča
VIAA Komunikācijas un programmu publicitātes nodaļas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 67785461, 28628088, e-pasts: kristine.keica@viaa.gov.lv

Karīna Javtušenko,
Hauska & Partner
Karjeras nedēļas 2015 komunikācijas konsultante
Tālr.: 67821691, 26562499; e-pasts: karina.javtusenko@hauska.com

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties