#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES māja aicina uz Kaspara Gobas dokumentālās filmas „Pirmie” seansu
ES māja 
, 2013. gada, 22.novembris, 2013

2006.gada vasarā Latvijā no Somālijas ieradās septiņi bēgļi. Gadu pavadījuši nelegālo imigrantu centrā, viņi nonāca uz ielas – bez dokumentiem, bez iztikas līdzekļiem, bez valodas zināšanām. Kas notika un cik gatava Latvija ir bēgļu uzņemšanai – par to stāsta režisora Kaspara Gobas dokumentālā filma “Pirmie”, kas pirmdien, 2.decembrī, pulksten 17:30 būs skatāma ES mājā (Aspazijas bulvārī 28).

Dokumentālā filma „Pirmie” parāda, ka globālajam multikulturālisma, etniskās daudzveidības un iedzīvotāju migrācijas pieaugumam nav gatava ne Latvijas valsts, ne sabiedrība. Filma tapusi 2013.gadā, un tās pirmizrāde notika šī gada 27.augustā LTV1 kanālā. Seanss ES mājā notiks sadarbībā ar MEDIA Desk informācijas centru.

Pirms filmas seansa apmeklētājiem būs iespēja tikties ar filmas producenti Ievu Gobu un MEDIA Desk informācijas centra vadītāju Leldi Ozolu. Režisors Kaspars Goba: „Mani darbi līdz šim ir bijuši par tēmām, kas saistītas ar mūsu sabiedrību un man šķitušas nozīmīgas. Ir svarīgi, lai cilvēki padomātu, ka, pat ja ekonomiski varētu dzīvot labāk, tas, ka patlaban pie mums nenotiek karš, ir liela vērtība. Un tie cilvēki, kuri baisu apstākļu dēļ bijuši spiesti pamest savas mājas, ir pelnījuši izpratni no mūsu puses.”

Filma „Pirmie” saņēmusi ES programmas MEDIA 2007 finansiālu atbalstu. Šīs programmas informācijas centrs MEDIA Desk kopš 2003. gada janvāra atrodas Latvijas Nacionālā kinematogrāfijas centra paspārnē.

Pasākums tiek organizēts ES mājas tematiskā mēneša ietvaros – novembrī un decembrī paša uzmanība tiek veltīta Eiropas Savienības vērtībām un ES dalībvalstu kultūras dažādībai.

Par filmu
Latvijā, vienā no jaunajām ES dalībvalstīm, dzīvo salīdzinoši maz melnādaino cilvēku, un arī iespaidīga bēgļu plūsma valsti vēl nav sasniegusi. Visiem bija milzu pārsteigums, kad 2006. gada vasarā septiņi somāļu bēgļi ieradās Latvijas galvaspilsētā Rīgā. Bēgļi gadu bija pavadījuši nelegālo imigrantu centrā, un Latvijas valstij vairs nebija plāna, ko ar somāļiem iesākt, tādēļ viņi nonāca uz ielas – bez dokumentiem, bez iztikas līdzekļiem, bez valodas zināšanām, bez iespējām pamest Latviju. Divi no viņiem bija nepilngadīgi. Filma ilustrē to, ka globālajam multikulturālisma, etniskās daudzveidības un iedzīvotāju migrācijas pieaugumam nav gatava ne Latvijas valsts, ne sabiedrība. Vai brīdī, kad liela daļa nācijas ir emigrējusi no Latvijas, varam atļauties raudzīties uz imigrantiem kā uz draudu?

Tā kā vietu skaits ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja@esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Papildu informācija:
Juta Šteinerte, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: juta.steinerte@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties