#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES mājā kinolektorijs ar Ditu Rietumu „Mūsdienīgi par kinoklasiku”
ES māja 
, 2017. gada, 31.maijs, 2017

Eiropas Savienības (ES) māja 8. jūnijā plkst. 18.00 aicina interesentus piedalīties kinolektorijā „Mūsdienīgi par kinoklasiku”, kurā būs iespēja redzēt nu jau par kinoklasiku kļuvušas īsfilmas un klausīties kinokritiķes Ditas Rietumas stāstījumu. Pasākums notiks ES mājas 1. stāvā, Zināšanu, sarunu un mākslas istabās, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā.

Kinolektoriju organizē Kristians Fukss – nodarbību cikla "100% pasākums", kas ES mājā notika martā, dalībnieks, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas skolēns un filmu recenziju autors kinoblogeri.lv. "100% pasākums" deva iespēju jauniešiem attīstīt savas idejas un realizēt tās pasākuma veidā ES mājā. Kristians Fukss uzvarēja jaunrades ideju konkursā un nu skatītājus savā pasākumā iepazīstinās ar trim klasikas īsfilmām: „Vilciena lielā aplaupīšana” (Edwin S. Porter, ASV, 1903. gads), „Tvaikonis Villijs” (Walt Disney, ASV, 1928. gads) un „Andalūzijas suns” (Luis Buñuel, Salvador Dalí, Francija, 1929. gads).

Pasākumā piedalīsies arī kinokritiķe Dita Rietuma. Viņa stāstīs par katras īsfilmas nozīmi un ietekmi uz nākamajām paaudzēm, kā arī mūsdienu kino.

Vietu skaits pasākumā ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties iepriekš.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas.

 

Kinokritiķe Dita Rietuma publicējusi recenzijas par kino dažādos medijos, bijusi "Kultūras Diena" redaktore, ir vairāku grāmatu autore, dažādu starptautisku kinofestivālu žūrijas locekle, vada lekciju kursus. Kopš 2014. gada – Nacionālā kino centra direktore.

"100% pasākums" nodarbību cikla ietvaros jaunieši lekcijās un grupu darbos apguva prasmes domāt radoši, ģenerēt idejas, izstrādāt pasākuma programmu un saturu, izvēlēties piemērotāko pasākuma formu un norises vietu, plānot budžetu, piesaistīt savām aktivitātēm sadarbības partnerus un atbalstītājus, izstrādāt un īstenot komunikācijas stratēģiju. Labākās idejas autoriem tika dota iespēja rīkot savu pasākumu ES mājā.

 

 

Papildu informācija:

Anita Jansone,

Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,

t.67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties