#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Festivāla AVANTI! 2015 koncerts – arī Jelgavā
EKP 
, 2015. gada, 08.aprīlis, 2015

 

Pavasarī – plaukšanas un cerību laikā –  Hermaņa Brauna fonds atklās jau Trešo starptautisko jauniešu mūzikas festivālu Avanti!. Šo devīzi – „Uz priekšu!” –  īstenos talantīgie Latvijas mūzikas skolu un koledžu audzēkņi, Mūzikas akadēmijas studenti, kā arī ārzemju viesi.

Festivāls sniedz iespēju apdāvinātajiem mūziķiem uzstāties plašai publikai, jo tieši koncerti ir vissvarīgākais priekšnoteikums, lai mākslinieks varētu tapt un augt, pierādīt savas spējas un salīdzināt savējo un citu vienaudžu sniegumu. Šis festivāls klausītājiem  atklāj jaunus vārdus, bet pašiem jaunajiem mūziķiem norāda ceļu tālākai meistarības pilnveidošanai. Šogad festivāla ietvaros jaunieši varēs apmeklēt arī pazīstamu pedagogu meistarklases dažādās specialitātēs.

Festivāla koncerti notiks gan Rīgā – mākslas muzejā „Rīgas birža”, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā un Lielajā ģildē, gan citās Latvijas pilsētās. Paplašinot festivāla ģeogrāfiju, koncerti notiks arī reģionos – Cēsīs, Siguldā, Jelgavā, Jēkabpilī, Rēzeknē, Ventspilī, Liepājā un citviet.

19. aprīlī plkst. 16.00 notiks bezmaksas koncerts Jelgavas novada pašvaldības Lielajā zālē, 1. stāvā Pasta ielā 37, Jelgavā, kurā savu programmu sniegs jaunā, talantīgā klavesīniste Darja Zemele.

Viņas ceļš uz iemīļotā instrumenta apguvi nebija vienkāršs – mācījusies klavierspēli Emīla Dārziņa mūzikas skolā, Maskavas Centrālajā mūzikas skolā, Jūrmalas mūzikas skolā un pēc tam Amsterdamas konservatorijā,… lai pēkšņi saprastu, ka nevis klavieres, bet klavesīns ir viņas aicinājums. Darja ir piedalījusies izcilu mūziķu meistarklasēs, mācījusies privāti Latvijā, Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Francijā, Lielbritānijā, ASV. Kopš 2012. gada viņa studē klavesīna spēli Latvijas Mūzikas akadēmijā un Lionas Valsts konservatorijā. Neraugoties uz to, ka viņas karjera ir tikko sākusies, Darja jau spēlējusi pirmos solo koncertus Rīgā, Cēsīs, Jūrmalā un Rēzeknē, uzstājusies Korsikā, Bāzelē un vairākkārt Parīzē. Viņa pastāvīgi piedalās gan festivālā AVANTI!, gan citos Hermaņa Brauna Fonda projektos.

Koncertu festivāla ietvaros organizē Hermaņa Brauna fonds, to atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā (ar tehnisko nodrošinājumu māksliniekam), Europe Direct Informācijas centrs Jelgavā (informatīvais atbalsts) un Jelgavas novada pašvaldība.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties