#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
“Eiropas pēdas Latvijā”
ES māja 
, 2014. gada, 05.decembris, 2014

Labāko pēddziņu konkurss finiša taisnē!

Vai zinājāt, ka viens no vecākajiem Liepājas metālkonstrukcijas tiltiem – Oskara Kalpaka tilts ir projektēts pēc franču inženiera A.G.Eifela skices? Vai zinājāt, ka 1812. gadā Krāslavā bijis Napoleona Bonaparta karaspēks? Jā, pateicoties izcilām pēddziņu komandām, kas piedalās skolēnu konkursā “Eiropas pēdas Latvijā”, esam uzzinājuši daudz interesantu faktu.

Konkursa “Eiropas pēdas Latvijā” mērķis ir radošā, mūsdienīgā un interaktīvā veidā veicināt jauniešu savstarpējo sadarbību, meklējot ES dalībvalstu pēdas Latvijā – kultūrā, vēsturē, zinātnē, arhitektūrā, uzņēmējdarbībā, dabā. Piedaloties konkursā, katra komanda veidoja video par savā pilsētā un novadā redzamajām Eiropas pēdām, kā arī piedalījās erudīcijas konkursā par Eiropas Savienību.

Konkursa finālā 5.decembrī plkst. 13 00 ES mājā, Sarunu istabā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, tiksies piecas spēcīgākās komandas – Rīgas 15.vidusskola, Liepājas A.Puškina 2.vidusskola, Krāslavas Varavīksnes vidusskola, Daugavpils Valsts ģimnāzija un Daugavpils Krievu vidusskola – licejs. Finālā komandas cīnīsies par ievērojamu balvu fondu: 1. vietas ieguvēji saņems planšetdatorus, 2., 3.vietas ieguvēji – go pro kameras.

Konkursa finālistus sveiks Ministru prezidentes parlamentārais sekretārs Rihards Kols, Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle, Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta direktore Solvita Vēvere un Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departamenta Sabiedrības integrācijas un pilsoniskās sabiedrības attīstības nodaļas vadītāja Anita Kleinberga.
Konkursa žūrijas komisiju veido Eiropas Parlamenta deputāti Andrejs Mamikins un Roberts Zīle, pieaicināti eksperti, pārstāvji no Kultūras ministrijas, Mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvju konsultatīvās komitejas, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas biroja, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta.
Konkurss tiek organizēts sadarbojoties Kultūras  ministrijai un Mazākumtautību nevalstisko organizāciju pārstāvju konsultatīvai komitejai, Eiropas Komisijas pārstāvniecībai Latvijā, Eiropas

Parlamenta Informācijas birojam un Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātam.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties