#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

 • #
 • #
 • #
 • #
Konkurss vidusskolēniem „Tava ideja zaļai rītdienai!”
EKP 
, 2012. gada, 24.februāris

 

Sveicināts!

Ja Tevi interesē vides aizsardzības jautājumi un pašam ik pa brīdim rodas jaunas idejas – piemēram, kā uzlabot ūdens kvalitāti, efektīvāk siltināt ēkas vai kā organizēt atkritumu šķirošanu vai pārstrādi Tavā pilsētā – ŠIS KONKURSS IR TEV
 

Pierādi, ka esi radošs un Tev ir ko teikt – līdz 20. martam atsūti pieteikumu vides projektu konkursam „Tava ideja zaļai rītdienai!” un, iespējams, ka Tu būsi starp finālistiem, kas dosies apmaksātā braucienā uz Briseli un cīnīsies par galveno balvu – modernu datoru!

Kā norisināsies konkurss?

Konkursa eksperts, „zaļais” žurnālists Māris Olte uzskata, ka šobrīd vairāk nekā jebkad cilvēki visā pasaulē mācās domāt ne tik par sevi un savu labumu, bet arī par pasauli sev apkārt. Esi arī Tu līdzatbildīgs un nestāvi malā!

Konkursā gaidām radošas, lietderīgas un praktiski realizējamas idejas dažādās vides aizsardzības jomās:

racionāla dabas resursu izmantošana (energoefektivitāte, materiālu un lietu otrreizēja izmantošana, ekodizains (veids, kā produktu padarīt videi draudzīgāku), atjaunojamie energoresursi, t.sk. bioenerģija; utt.);

bioloģiskās daudzveidības saglabāšana (dzīvnieku, augu, ainavu un biotopu aizsardzība un pārvaldība, to dzīves telpas nodrošināšana);

klimata pārmaiņas (klimata pārmaiņu ietekmes mazināšana, siltumnīcas efektu izraisošo gāzu izmešu samazināšana);

- vides piesārņojuma mazināšana (jauni risinājumi gaisa, ūdens un augsnes piesārņojuma mazināšanai mājsaimniecībā, transportā, būvniecībā, rūpniecībā un lauksaimniecībā, ūdeņu attīrīšana, atkritumu apsaimniekošana, utt.).

   

  Konkurss noritēs divās kārtās:

  - 1. kārtā līdz 20. martam aizpildi  anketu un pievieno īsu sava projekta aprakstu. Žūrija izvērtēs darbus un izvēlēsies interesantākos projektus 2. kārtai.

   

  - 2. kārtā līdz 1. maijam izstrādā projekta ideju pamatīgāk un atsūti mums.

  Kā rakstīt projektu?

  Nosacījumus, kādam jābūt projektam, atradīsi konkursa Nolikumā (sk. pielikumā).
  Strādājot pie projektiem, sadarbojies un lūdz padomu vides mācību, ekonomikas vai citiem skolotājiem! Vaicā skolenu-konkurss@esmaja.lv, un mēs Tev atbildēsim!

   

  Konkursu „Tava ideja zaļai rītdienai!” atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā  sadarbībā ar

  Bezmaksas telpas

  ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

  Pieteikties