#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Skolēnus aicina piedalīties energoefektīvu risinājumu izstrādes konkursā „Saules kauss 2015”
EKP 
, 2015. gada, 12.maijs, 2015

 

Lai veicinātu un attīstītu jauniešu zināšanas par energoefektīviem risinājumiem un to pielietojumu mūsdienu pasaulē, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts ar “EuroNanoForum 2015” organizatoru atbalstu ir izsludinājis konkursu „Saules kauss 2015”. Pasākums notiks sestdien, 2015. gada 16. maijā AS “Sidrabe” uzņēmuma teritorijā, Krustpils ielā 17. Tā ietvaros skolēniem, izmantojot piešķirtos izejmateriālus vai/un sev pieejamos materiālus, jāizveido ar Saules enerģiju darbināmi transportlīdzekļu modelīši, sacensībām ātruma, spēka un ūdens disciplīnās. Šogad ir divas jaunas kategorijas – lidmodeļu un radio-vadāmo mašīnu disciplīnas.

Konkurss „Saules kauss” tiek rīkots jau astoto gadu, un arī šogad 5.-12. klašu skolēniem tajā būs iespēja praktiskā veidā demonstrēt savas idejas, zināšanas un prasmes energoefektīvu un atjaunojamu resursu izmantošanā, izstrādājot transportlīdzekļu modelīšus, kurus darbina tīra Saules enerģija. Komandas tiek veidotas no 2 - 3 cilvēkiem. Iepriekšējos gados skolēni jau pierādījuši, ka veiksmīgi spēj izgatavot ar Saules enerģiju darbināmus sauszemes un ūdens transportlīdzekļu modelīšus.

Konkursa „Saules kauss” ietvaros skolēnu izstrādātie modelīši tiks vērtēti dažādās disciplīnās atkarībā no to uzbūves, braukšanas spējas un dizaina. Tiks novērtēta arī radīto risinājumu oriģinalitāte un aktualitāte. Konkursa norises laikā dalībnieki un viņu atbalstītāji varēs doties ekskursijās pa uzņēmuma “Sidrabe” augsto tehnoloģiju ražošanas telpām un papildināt savas zināšanas informatīvās lekcijās. Labākajām komandām tiks dota papildus iespēja piedalīties sacensības konferences “EuroNanoForum 2015” ietvaros 12. jūnijā. Šis ir lielākais zinātnes pasākums, kuru Latvijas prezidentūras ietvaros organizē Latvijas Universitāte un Spinverse sadarbībā ar Eiropas Komisijas Pētniecības un inovācijas ģenerāldirektorātu, un to līdzfinansē ES pētniecības un inovāciju programma Apvārsnis 2020.

2014. gadā konkursā piedalījās 58 skolēnu komandas, un noslēguma pasākumu apmeklēja vairāk nekā 150 jauniešu. Konkursā bija pārstāvēti visi Latvijas reģioni. Plašāka informācija par konkursa norisi LU CFI mājaslapā http://www.cfi.lu.lv/saules-kauss/ . Šogad jau ir pieteikušās 65 komandas ar 164 dalībniekiem.

Īpašu paldies vēlamies teikt pasākuma atbalstītājiem – “EuroNanoForum 2015”, Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtam, AS “Sidrabe”, Eiropas Komisijas pārstāvniecībai Latvijā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam,  AS “Latvenergo”, Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentam, SIA “L`Oreal Baltic”, Rīgas enerģētikas aģentūrai, AS “Viessmann”, “SEB” bankai, kā arī mūsu informatīvajam atbalstam – radio “NABA”, “ČAULA.TV” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties