#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Pērn tapušas vairākas labas grāmatas fantastiskajā literatūrā
BNS 
, 2012. gada, 14.maijs, 2012

Pērn salīdzinājumā ar citiem gadiem tapušas vairākas labas fantastiskās literatūras grāmatas, kas iepriekš nebija novērots. Starp labākajiem autoriem ierindojas Linda Nemiera, Ilze Eņģele un Toms Kreicbergs, Eiropas Savienības mājā notikušajā konferencē “Literatūra, teātris un mūzika bērniem” pastāstīja Silvija Tretjakova.

“Pērn, kā jau katru gadu, iznākušas arī vairākas labas dzejas grāmatas, piemēram, Ulda Ausekļa dzejas grāmata,” norādīja Tretjakova. Savukārt kā labākos pērnā gada literāro pasaku autorus Tretjakova minēja Māru Cielēnu, Māru Zālīti un Juri Zvirgzdiņu.

Tretjakova sacīja, ka latviešu autori pamazām arvien vairāk tiek pamanīti arī ārvalstīs. Par to jāpateicas ne tikai Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes centieniem šīs grāmatas popularizēt ārvalstīs, bet arī grāmatu saturam, kā arī to vizuālajam noformējumam un ilustrācijām.

“Pagaidām nav gūtas lielas starptautiskas balvas, taču dažādi goda diplomi ir gūti. Jo vairāk piedalāmies, jo vairāk mūs ierauga. Interese ar katru gadu par latviešu grāmatām pieaug. Bieži vien citu uzmanību piesaista grāmatu vizuālais noformējums un ilustrācijas,” viņa paskaidroja.

Konference  “Literatūra, teātris un mūzika bērniem” bija veltīta novitātēm un aktualitātēm bērnu literatūrā, mūzikā, teātrī un bibliotēku darbā ar bērnu un jauniešu auditoriju. Konferencē bija arī iespēja sastapt 2012.gada jubilāra Rīgas Skolēnu pils teātra "Zīļuks" pārstāvjus.

Izglītojošā pasākuma dalībnieki tika iepazīstināti gan ar akadēmiskiem referātiem, gan koreferātiem jeb subjektīvām piezīmēm. Konferencē bija atvēlēts laiks arī lasīšanas veicināšanas un informācijpratības jautājumiem.

Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes mērķi ir apvienot un rosināt profesionālai sadarbībai visu to profesiju pārstāvjus, kuri ir starpnieki starp lasītāju un bērnu un jaunatnes grāmatu, kā arī darboties bērnu un jaunatnes literatūras kvalificētā izvērtēšanā un veicināt labas bērnu un jaunatnes literatūras izdošanu un izplatīšanu.

 

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties