#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Tiešraidē no Eiropas Savienības mājas - diskusija par laikmetīgo mākslu pilsētvidē
EKP 
, 2013. gada, 03.decembris, 2013

Ceturtdien, 5.decembrī, plkst.18.00 Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28) notiks šī gada pēdējā mākslas diskusija ciklā „Latvija – viena no zvaigznēm. Laikmetīgā māksla pilsētvidē. Eiropas pieredze.” Visi interesenti to varēs vērot tiešraidē www.diena.lv un www.esmaja.lv.

Šoreiz saruna risināsies par laikmetīgo mākslu pilsētvidē - par pieredzēto Eiropas un pasaules pilsētās, par esošo un vēlamo mūsu vidē. Diskusiju vadīs mākslas zinātniece un kuratore Helēna Demakova. Sarunā piedalīsies mākslas zinātnieki Jānis Borgs, Laima Slava un Eduards Kļaviņš, kā arī māksliniece Liene Mackus.

Diskusija vadītāja Helēna Demakova uzdod jautājumu - ko jaunu, atšķirīgu publiskajā telpā ievieš laikmetīgā māksla? Un atbild uz to, ka tieši to pašu, ko izstāžu zāles – domātprieku, kritisku attieksmi, paradoksus, metafiziku, vārdu spēles un daudz ko citu.

Viens no priekšnosacījumiem kvalitatīvai un ietilpīgai laikmetīgās mākslas klātesamībai ir sabiedrības un lēmumu pieņēmēju izglītotība. Tajā pašā laikā izglītības procesā galveno lomu spēlē laikmetīgās mākslas muzeji, kuri demonstrē mākslas procesa nepārtrauktību un likumsakarīgu attīstību. Bez šādas institūcijas neveidojas pilnvērtīga izpratne par mākslas izpausmēm un būtību.

Eiropas lielajās pilsētās ar izkoptām mākslas, kultūras un sabiedrības līdzdalības tradīcijām kā Berlīnē, Londonā, Vīnē jau gadiem darbojas publiskās mākslas programmas. Tajās izmanto ne tikai publiskos, bet arī korporatīvos līdzekļus, piemēram, Berlīnes Potsdamas laukumā redzami ar Daimler Benz atbalstu tapušie mākslas darbi. Arī Latvijā notikuši lieli publiskās mākslas projekti, bet tie pamazām izgaist no kolektīvās atmiņas, tāpēc diskusijā tiks meklēti risinājumi izejai no šādas situācijas.

Vairāk informācijas medijiem:
Liene Reine-Miteva, tel. 67085416 
Liene.reine@ec.europa.eu
Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā Komunikācijas nodaļas speciāliste

 

Pasākums notiek ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties