#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
4.12. 9:00 TIEŠRAIDE: Latvijas Pirmsprezidentūras konference "Virzot Savienību uz priekšu: iesaistīšanās, izaugsme, ilgtspēja"
Latvijas Ārpolitikas institūts 
, 2014. gada, 03.decembris, 2014

Vairāk nekā 40 eksperti no Latvijas un visas ES vērtēs gaidāmo Latvijas prezidentūru: mediju pārstāvji aicināti arī uz preses brīfingu.

4. decembrī no plkst. 9:00-18:40 viesnīcā Tallink notiks vērienīgā Latvijas Pirmsprezidentūras konference “Virzot Savienību uz priekšu: iesaistīšanās, izaugsme, ilgtspēja”, ko rīko Latvijas Ārpolitikas institūts sadarbībā ar partneriem. Šī ir unikāla iespēja arī Latvijas politikas veidotājiem un sabiedrības īsi pirms prezidentūras sākuma popularizēt mūsu prioritātes un noskaidrot, kā Latvijas plānus vērtē citu ES valstu eksperti.

Kādi ir galvenie Eiropas Savienības priekšā stāvošie izaicinājumi, ar ko būs jāstrādā gaidāmajai Latvijas prezidentūrai ES Padomē? Kādas ir mūsu pašu prioritātes, un kā mēs vēlamies tās īstenot? Kā uz to skatās un ko var ieteikt citas Eiropas Savienības dalībvalstis? Atbildes uz šiem jautājumiem meklēs vairāk kā 40 ekspertu un politikas veidotāju no Latvijas un vēl 26 ES dalībvalstīm un kandidātvalstīm.

Konferences galvenās tēmas būs ES institucionālie un ekonomiskie izaicinājumi; ES loma pasaulē (ieskaitot drošību, tirdzniecību un attīstības sadarbību); ES attiecības ar Austrumu partnerības un ar Centrālāzijas valstīm; Vienotais digitālais tirgus; kā arī enerģētiskā drošība. Programma atrodama pielikumā.

Konference pulcēs vadošos ES pētniekus un ekspertus, tajā skaitā arī bijušo ES attīstības komisāru Andri Piebalgu; Latvijas īpašo uzdevumu vēstnieku Austrumu partnerības jautājumos Juri Poikānu; Romas Starptautisko attiecību institūta viceprezidentu Džanni Bonvičini; Latvijas Digitālo čempionu Reini Zitmani un citus. Pilns konferencē piedalošos ekspertu saraksts ir pielikumā.

Mediji laipni aicināti uz preses brīfingu, kas notiks 4. decembrī no plkst. 13:00-13:30 viesnīcā Tallink. Tāpat ir iespēja apmeklēt arī konferences paneļus un pieteikties individuālām intervijām. Lūgums sazināties ar konferences rīkotāju Diānu Potjomkinu: diana.potjomkina@liia.lv, +371 2888 3143.

Brīfingā piedalīsies sekojošie eksperti:

  • Andris Sprūds, Latvijas Ārpolitikas institūts, Latvija;
  • Sabīna Lange, European Institute of Public Administration  (EIPA), Luksemburga, tika iesaistīta Latvijas prezidentūras personāla apmācīšanā (tiks apstiprināts);
  • Ramūnas Vilpišauskas, Starptautisko attiecību un politikas zinātņu institūts, Lietuva, ir īpaši pievērsies Lietuvas prezidentūras analīzei; 
  • Maikls Korans, Starptautisko attiecību institūts Prāgā, stādīs priekšā TEPSA ES pētnieku tīkla rekomendācijas Latvijas prezidentūrai.

Tiks nodrošināts latviešu-angļu sinhronais tulkojums.

Konferenci rīko Latvijas Ārpolitikas institūts sadarbībā ar Transeiropas politikas pētījumu asociāciju (TEPSA) un THESEUS tīklu, ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā, Frica Tisena fonda un Eiropas Parlamenta informācijas biroja Latvijā atbalstu.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties