Ievietots: 19. Janvāris, 2023
Plakāts

27. janvārī plkst. 10.30 aicinām uz tiešsaistes paneļa diskusiju par enerģētikas krīzes ietekmi uz dažādām ekonomikas nozarēm, kurā trīs Eiropas Parlamenta (EP) deputāti no Latvijas iepazīstinās ar aktuālo ekonomikas, enerģētikas un transporta jomā. Diskusijā piedalīsies arī vairāki nozares speciālisti un žurnālisti.

 

2023. gadā skaudrāk jutīsim Krievijas iebrukuma Ukrainā ietekmi uz enerģētiku, neatkāpsies cenu pieaugums, kas atstāj negatīvas sekas uz ekonomiku un iedzīvotāju ikdienas dzīvi un izdevumiem. 93 % eiropiešu visvairāk satrauc dzīves dārdzība, un gandrīz pusi no viņiem tā jau ir skārusi, liecina nesenā EP Eirobarometra aptauja. Pēc Eurostat datiem, ekonomikas izaugsme šogad kopumā būs negatīva trijās Eiropas valstīs, tostarp Latvijā. Kādas Eiropas atbildes sagaidāmas 2023. gadā? Kā ES valstis risina pašreizējo situāciju?

 

Viena no EP 2023. gada likumdošanas prioritātēm ir atjaunojamajā enerģija. Tai ir būtiska nozīme klimata neitralitātes panākšanā līdz 2050. gadam un lielākas enerģētiskās neatkarības sasniegšanā. EP strādās arī pie vērienīgākiem mērķiem, lai mazinātu enerģijas patēriņu ES līmenī. Ko Latvijas iedzīvotāji dara, lai samazinātu patēriņu?

 

Karš Ukrainā un tam sekojošās sankcijas ir radījis arī traucējumus naftas produktu piegādē. Kā degvielas cenu kāpums ietekmēs transporta jomas un pāreju uz zaļāku transporta veidu izmantošanu?

 

Šī ir iespēja Latvijas interešu grupu pārstāvjiem iesaistīties un paust savu viedokli par aktuālajiem ekonomikas, enerģētikas un transporta jautājumiem EP deputātiem un nozares speciālistiem.

 

Aicinām Jūs pievienoties diskusijai Zoom platformā, kur būs iespēja paust savu viedokli un uzdot jautājumus diskusijas dalībniekiem.  Lūdzam reģistrēties līdz 26. janvāra plkst. 14.00 šeit: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/EP270123

Dienu pirms pasākuma uz norādīto e-pastu Jums tiks nosūtīta piekļuves saite.

 

Tiešraide plašākam skatītāju lokam būs pieejama Eiropas Parlamenta Facebook lapā @eiroparlaments, YouTube lapā @eiroparlamentsLV un lsm.lv.

 

Programmā:

 

Ievads: Marta Rībele, EP biroja Latvijā vadītāja

 

Ekonomika

  • Inese Vaidere, EP Ekonomikas, kā arī EP Vides un sabiedrības veselības komitejas deputāte (ETP grupa)
  • Kārlis Vilerts, Latvijas Bankas ekonomists
  • Ivars Šmits, Lindstrom Latvija izpilddirektors

 

Enerģētika, energoefektivitāte, ilgtspējība

  • Dace Melbārde, EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejas un EP Drošības un aizsardzības apakškomitejas, kā arī EP Vides un sabiedrības veselības komitejas deputāte (ETP grupa)
  • Reinis Bērziņš, Altum valdes priekšsēdētājs
  • Gunārs Valdmanis, Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas izpilddirektors, enerģētikas eksperts

Transports

  • Andris Ameriks, EP Transporta un tūrisma komitejas priekšsēdētāja vietnieks, kā arī EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejas deputāts (S&D)
  • Kārlis Mendziņš, www.uzladets.lv redaktors

 

Moderators: žurnālists Tālis Eipurs