Gaidām Jūs Eiropas Savienības mājā Rīgā! Šeit Jūs varat uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām. Nāciet, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

67-085-445
ES mājā jaunajiem studentiem stāsta par mācībām ārvalstīs
BNS 
, 2012. gada, 20.jūlijs

Eiropas Savienības (ES) mājā ceturtdien pulcējās aptuveni 20 topošie studenti no Latvijas, kuri nolēmuši doties studēt uz ārvalstīm, lai organizācijas “Dream Foundation Latvija” rīkotajā seminārā gūtu informāciju par valsti, uz kuru tie plāno doties, kā arī par pašu studiju procesu, pastāstīja “Dream  Foundation Latvija” pārstāve Liza Nabatova.

Viņa informēja, ka pasākuma laikā jauniešiem dota iespēja ne tikai iegūt teorētiskas zināšanas par studijām minētajās ES valstīs, bet arī iepazīties ar citiem vienaudžiem, kuri dosies studēt uz to pašu valsti – tādā veidā iegūstot noderīgus kontaktus un paziņas drošākai studiju uzsākšani ārvalstīs.
Tāpat seminārā piedalījās arī  “AIESEC Latvija” organizācijas pārstāvji, kuri ir sniedza lekciju par “kultūras šoku”, kā arī iedevuši vairākus padomus par to, kā to var pārvarēt.
Semināra beigās pievienienojās divi jaunieši no Latvijas, kas pagājušajā gadā jau ir uzsākuši studijas Dānijā un Lielbritānijā. Viņi dalījās savā pieredzē un atbildēja uz daudziem topošo studentu jautājumiem par studentu sadzīvi un studiju procesu.
Pēc pasākuma “Dream Foundation” turpinās sazināties jauniem studentiem un aicinās viņus piedalīties citos organizācijas pasākumos, lai dalītos iegūtajā pieredzē ar jauniešiem, kuri tikai domā vai plāno pieteikties studijām citās valstīs.
“Dream Foundation Latvija” ir daļa no Eiropas līmeņa organizācijas “Dream Foundation”, kuras galvenais mērķis ir radīt iespējas, kā arī sniegt atbalstu un informāciju tiem, kas grib uzsākt studijas ārzemēs. Šogad ar “Dream Foundation” palīdzību vairāki jaunieši no Latvijas uzsāks savas studijas rādās Eiropas valstīs kā Dānija, Lielbritānija, Nīderlande, Zviedrija un citās.
Katru vasaru “Dream Foundation Latvija” organize pirmsaizbraukšanas semināru jauniešiem, kuri ir veiksmīgi iestājušies un plāno uzsākt savas studijas universitātēs ārzemēs. Jauniešiem tiek stāstīts par to, kā labāk iedzīvoties jaunā kultūrā, tiek sniegta informācija ar dzīvošanas apstākļiem konkrētajās valstīs, kā arī par izmksām, ar kurām būs jārēķinās. Pasākuma mērķis bija sniegt topošajiem studentiem vispārīgu informāciju gn par valsti, kurā viņi nolēmuši studēt, gan dziļāku izpratni par jautājumiem, kas ir saistīti ar studiju procesu, studiju un dzīvošanas izmaksām, kā arī valstu student nodarbinātības politiku ES robežās.
Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Jautājumi

Eiropas Savienības māja piedāvā plašu informāciju dažādām Eiropas Savienības nozarēm. Izmanto zemāk esošo meklētāju, lai atrastu atbildes uz jautājumiem:

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā
bezmaksas telpas 
pasākumiem, diskusijām, radošajām darbnīcām un citiem pasākumiem

Pieteikties