#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES mājā godina mākslinieka Roma Bēma piemiņu
BNS 
, 2012. gada, 19.jūnijs, 2012

Eiropas Savienības mājā ceturtdien pulcējas vairāki desmiti zinātnieku, mākslas pazinēju un citu interesentu, lai godinātu mākslinieka un Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Roma Bēma piemiņu un ar vairākiem lasījumiem par viņa darbību atzīmētu viņa 85.jubileju.

Latvijas gleznotājs un mākslas zinātnieks Romis Bēms dzimis 1927.gada 14.jūnijā, bet miris 1993.gada 31.martā.

Latvijas Mākslas akadēmijas profesors, mākslas doktors Ojārs Spārītis klātesošajiem, kuri bija pulcējušies, lai godinātu Bēmu viņa 85.jubilejā, atzīmēja, ka vieta, kurā notiek pasākums ir īpaša. “Eiropas Savienības māja atrodas tieši pusceļā starp Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Zinātnes akadēmiju, tā ir īpaša vieta” teica Spārītis un atgādināja, ka Bēms ir saistīts ar abām šīm vietām – Bēms ilgstoši darbojies Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī cieši sadarbojies ar Latvijas Zinātņu akadēmiju.

Spārītis savā lasījumā pievērsās mākslas zinātnieka nopelniem baltvācu mākslas izpētē un reabilitācijā, norādot uz viņa sasniegumiem un milzīgo ieguldījumu.

Par Bēma paveikto dalījās arī akadēmiķis Jānis Stradiņš, kurš, lielākoties savā zinātniskajā lasījumā pievērsās Bēma darbībām aukstā kara beigās baltvācu zinātnes un kultūras jautājumu izpratnē.

Tāpat Stradiņš savā zinātniskajā lasījumā klātesošiem pastāstīja par tā laika notikumiem, kuri bija jāpiedzīvo gan Bēmam, gan viņa līdzcilvēkiem un apkārtējai sabiedrībai. Stradiņš arī pieskārās tēmai, kas skar daudzu tā laika inteliģento cilvēku migrāciju uz ārvalstīm politskās situācijas dēļ.

Bēms strādājis akvareļa glezniecībā, galvenokārt pievēršoties ainavas žanram, īpaši marīnām - ūdeņiem, jūru, zvejnieku lomu un darbarīku saistītiem motīviem, kā arī vēsturiskajam žanram. Darbos jūtamas kā emocionāli tvertas, viegli plūstošas impresijas, tā arī racionāls, stingri ģeometrizēts lakonisms.

Māksliniecisko izglītību ieguvis, mācoties Talsu valsts vidusskolā pie Jēkaba Spriņģa un Žaņa Sūniņa. Vēlāk, 1952. gadā beidzis Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu, bet 1958. gadā  - Ļeņingradas Iļja Repina Glezniecības, tēlniecības un arhitektūras institūta Mākslas vēstures un teorijas fakultāti.

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties