#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
LTRK: birokrātisko slogu visvairāk izjūt mazie uzņēmumi
BNS 
, 2013. gada, 13.septembris, 2013

Birokrātisko slogu visvairāk izjūt tieši mazie uzņēmumi, tāpēc nepieciešams strādāt pie tā, lai to mazinātu, vai, vismaz, to nepalielinātu, pasākumā Eiropas Savienības (ES) mājā teica  Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Viņš skaidroja, ka mazajiem uzņēmumiem bieži viens viena persona pilda dažādus pienākumus – apkopēja, vadītāja, grāmatveža, pārdevēja un citus. Tāpēc nav nekāds retums, kad mazā uzņēmuma īpašniekam nesokas tik raiti ar visu nepieciešamo dokumentu kārtošanu.

“Lielajiem uzņēmumiem ir savi juristi, grāmatveži, katram amatam ir savs cilvēks, tāpēc tiem šādu problēmu nav,” paskaidroja Endziņš.

Runājot ar izaicinājumiem, ar kuriem jāsastopas mazajiem uzņēmumiem, Endziņš skaidroja, ka tiem problēmas sagādā sagādā ārvalstu tirgu iekarošana. Bieži vien mazajiem uzņēmējiem pietrūkst zināšanu šajā jomā.

Tāpat uzņēmēji arī reizēm baidās izmēģināt iekļūšanu citos tirgos, lai gan tiem ir visas iespējas savu piedāvājumu parādīt no tās labākās puses.

LTRK valdes priekšsēdētājs arī uzskata, ka mazos uzņēmumus var atbalstīt pati sabiedrība. Piemēram, iedzīvotāji, tā vietā, lai izvēlētos iegādāties preces lielveikalos var doties pie mazajiem, vietējiem uzņēmējiem, lai preces iegādātos pie viņiem. Savu atbalstu mazajiem uzņēmumiem var sniegt arī lielie uzņēmumi, piemēram, ražošanai nepieciešamās preces iegādājoties nevis no ārvalstu uzņēmumiem, bet gan vietējiem.

Pēc Endziņa teiktā, mazos uzņēmumus var atbalstīt arī Nevalstiskās organizācijas, sniedzot savus padomus.

Lai stiprinātu uzņēmējdarbības garu un veicinātu mazo uzņēmumu attīstību Latvijā, tiek rīkots Mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) forums. Iniciatīva aizgūta no ASV, kur ik gadu viena diena tiek veltīta MVU sektoram un tā ir kļuvusi par oficiāli atzīmējamu dienu.

No 1.oktobra uzņēmumiem būs reģistrēties interneta vietnē www.mazabiznesadiena.lv, lai pieteiktu savu dalību “Mazā biznesa dienā”un izmantotu šo interneta vietni kā bezmaksas pārdošanas instrumentu.

Iniciatīvas centrālais pasākums – Mazā biznesa diena Latvijā šogad noritēs 16.novembrī, kad ikviens uzņēmējs un pircējs tiek aicināts apliecināt savu atbalstu mazajam biznesam – iepērkoties vai uzsākot sadarbību ar mikro un mazajiem uzņēmumiem.

Uzņēmēji arī aicināti piedalīties semināros, kur tiks sniegta praktiska informācija par to, kā paplašināt klientu loku, kā uzrunāt potenciālos partnerus un kā saredzēt jaunas biznesa iespējas - Daugavpilī 26.septembrī, Rēzeknē 3.oktobrī, Liepājā 10.oktobrī, Ventspilī 17.oktobrī, Valmierā 24.oktobrī, Jelgavā 30.oktobrī un Rīgā 13.novembrī.

Ziņa tapusi sadarbībā ar Ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties