#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Konferencē meklēs risinājumus ES migrācijas krīzei
ES māja 
, 2015. gada, 24.novembris, 2015

 

Piektdien, 4. decembrī ES Mājā notiks Eiropas Konservatīvo un reformistu alianses (AECR) rīkotā konference “Atbildība un politiskā realitāte: izaicinājumi un risinājumi migrācijas krīzei Eiropā”, kas pulcēs virkni ietekmīgu ārzemju un pašmāju akadēmiķus, migrācijas ekspertus un politikas veidotājus.

Pasākuma ietvaros Adam Rodriques no Starptautiskās iniciatīvas pret transnacionālo organizēto noziedzību iepazīstinās ar šīs organizācijas paveikto darbu saistībā ar migrantu kontrabandas tīklu uz Eiropu sazīmēšanu.

Ietekmīgā žurnāla Newsweek žurnālists Alex Perry, izmantojot iegūto informāciju arī no apjomīgā paša iepriekš publicētā pētnieciskā raksta, stāstīs par migrantiem un Vidusjūras mafiju. Savukārt Kembridžas universitātes profesors Robert Rowthorn, skatot migrācijas jautājumu no ekonomiskā rakursa un balstoties uz sevis agrāk veiktajiem pētījumiem, runās par imigrācijas radīto fiskālo ietekmi uz valstu ekonomikām.

Eiropas Parlamenta deputāts Jussi Halla-aho vairāk pievērsīsies Somijas pieredzei migrācijas jautājumu kontekstā, kamēr pašmāju EP deputāts Roberts Zīle uzstāsies ar prezentāciju "Migrācijas krīze un politiskā realitāte".

Latvijas Universitātes profesors Leons Taivāns iztirzās masu imigrācijas politiskos un ekonomiskos aspektus, bet Latvijas Radio žurnālists Uģis Lībietis uzstāsies ar priekšlasījumu par bēgļiem kā  mediju un politiskās propagandas upuriem.

Pasākuma līdzorganizators un paneļdiskusijas dalībnieks, Eiropas Parlamenta deputāts Roberts Zīle:

"Lielais bēgļu pieplūdums Eiropā ir izgaismojis virkni nepilnību gan ES, gan dalībvalstu līmenī. Vai mēs runājam par obligāto kvotu sistēmu bēgļu sadalīšanai ES ietvaros, vai citiem piedāvājumiem, ir skaidrs, ka pašlaik trūkst labu atbilžu šīs krīzes risināšanā. Kamēr atsevišķas intereses apelē pie solidaritātes jautājuma vai draud ar potenciālajām sekām dalībvalstīm gadījumā, ja tās nepakļausies konkrētiem uzstādījumiem, mēs redzam, ka problēmas tikai vēršas plašumā. Vēl vairāk, krīzes ietvaros dalībvalstis nereti tiek nostādītas viena pret otru, kas cita starpā vietām ir rezultējies Šengenas zonas darbības apturēšanā ar žogu būvēšanu un robežu slēgšanām. Tikmēr nesenie terorakti Parīzē tikai pastiprina ES pilsoņu bažas un liek apzināties, ka esošās krīzes kontekstā nedrīkstam aizmirst par drošības un aizsardzības pasākumu svarīgumu, un integrācijas jautājumu aktualizēšanu. Ir īstais laiks sākt meklēt patiesas atbildes migrācijas krīzei gan ES, gan pašmāju līmenī, vienlaikus arī noskaidrojot problēmas cēloņus. Šo saprotot, mūsu organizētā konference nevarētu notikt aktuālākā laikā. Lai gan viena pasākuma ietvaros mēs neradīsim atbildes uz visu, mēs ceram apzināt potenciālos risinājumus vismaz dažu jautājumu sakarā, kas jau būtu nozīmīgs progress un varētu noderēt Latvijas un Eiropas politikas veidotājiem."

Diskusijas moderators: žurnālists Ansis Bogustovs.

Konferences sākums plkst. 10:00 ES Mājas otrajā stāvā. Pasākumu būs iespējams skatīties arī tiešsaistē ES Mājas mājas lapā.

Lūdzam reģistrēt savu dalību, nosūtot e-vēstuli uz edgar.ziverts@europarl.europa.eu.

Eiropas Konservatīvo un reformistu alianse ir Eiropas Parlamenta atzīta un daļēji finansēta.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties