#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Džeza harmonija: kopīgais un atšķirīgais
LZA 
, 2013. gada, 30.aprīlis, 2013

Trešdien, 2013. gada 22. maijā plkst. 16.00 – 17.30 Aspazijas bulv. 28, Eiropas Savienības mājas pirmajā stāvā notiks pasākumu cikla Latvijas Zinātņu akadēmijas Humanitāro un sociālo zinātņu nodaļas (LZA HSZN) Akadēmiskie lasījumi kārtējais priekšlasījums.

Džeza harmonija: kopīgais un atšķirīgais.
Priekšlasījumu sniegs Daugavpils universitātes profesors
Dr.art. Ēvalds Daugulis

Priekšlasījumā autors piedāvā iepazīties ar pasaules izcilāko džeza teorētiķu (Deivids Bekers (Baker), Marks Bolings (Boling), Franks Haunšilds (Haunschild), Džerijs Kukers (Coker), Marks Levins (Levine), Markuss Lonardoni (Lonardoni), Rons Millers (Miller), Džordžs Rasels (Russel), Stīvs Šenkers (Schenker) Jurijs Čugunovs (Чугунов) u. c.) atziņām par galvenajām džeza harmonijas likumībām. Starp pastāvošajām teorijām daudz kopēja, jo tās aplūko vienas un tās pašas muzikālās parādības dažādas puses. Vienlaikus autors uzsver, ka harmonija nav vienīgais džeza mūzikas izteiksmes elements. Harmonijas studiju saturs Latvijas mūzikas augstskolās nākotnē būtu jāpapildina ar džeza harmonijas likumsakarību apguvi.

Pasākumā paredzēta 40 - 45 min lekcija un diskusija (40 - 45 min).  
Aicināti piedalīties visu jomu pētnieki, studenti un skolu jaunatne, plaša sabiedrība.

LZA HSZN Akadēmiskie lasījumi ir izcilu Latvijas zinātnieku priekšlasījumu un diskusiju cikls, ko LZA HSZN organizē sadarbībā ar Eiropas pārstāvniecību Latvijā un Daugavpils Universitāti. Priekšlasījumu un diskusiju mērķis ir iepazīstināt plašāku sabiedrību, citu nozaru speciālistus, skolu un studējošo jaunatni ar Latvijā veikto zinātnisko pētījumu atziņām.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties