#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eksperts: par spīti tam, ka ES iedzīvotājiem ir sniegusi daudzus labumus, viņi joprojām ir skeptiski
BNS 
, 2013. gada, 28.maijs, 2013

Par spīti tam, ka Eiropas Savienība (ES) iedzīvotājiem, tostarp Latvijas, ir sniegusi daudzus labumus, viņi pret ES joprojām ir skeptiski, diskusijā par to, kāda būs Eiropas Savienība pēc pieciem gadiem, Eiropas Savienības mājā teica Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Diskusijas laikā viņš norādīja, ka Eiropas Savienība jau no tās izveidošanas brīža ir saskārusies ar dažādiem izaicinājumiem, piemēram, uzlabot darbaspēka plūsmu starp ES dalībvalstīm. Kariņš arī atzina, ka, ņemot vērā to, ka Eiropas Savienības dalībvalstis nav politiski viengabalainas, panākt kopīgu nostāju daudzos jautājumus ir visai sarežģīti.

“Par spīti tam, ka caur Eiropas Savienību tiek pārdalīts daudz naudas, skepse sabiedrībā turpina augt,” paziņoja Kariņš. Viņš arī sacīja, ka sabiedrības skepse pret Eiropas Savienību, iespējams, izskaidrojama ar to, ka iedzīvotāji īsti nepazinās labumus, kas gūti no Eiropas Savienības.

Iedzīvotāju skepsi, īpaši Latvijā, pēc Kariņa teiktā, varot kliedēt, aktīvāk viņiem izskaidrojot dažādus pieņemtos lēmumus saistībā ar Eiropas Savienību.

Kariņš arī atgādināja, ka valstīm bez Eiropas Savienības ir vājākas izaugsmes iespējas. Kariņa paustajam piekrita arī Eiropas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka.

Vienlaikus gan Šteinbuka arī norādīja, ka politiķiem pēc iespējas vairāk ir jāpilda solītais, jo, ja netiks pildīti solījumi, arī paskaidrojumu sniegšana par dažādu lēmumu pieņemšanu nedos vēlamo rezultātu.

Savukārt Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Viktors Makarovs diskusijā uzsvēra, ka iedzīvotājiem vairāk jāuzticas Eiropas Savienībai, īpaši ņemot vērā to, ka nākotnē darbošanās Eiropas Savienībā būs arvien aktīvāka. “Mūsu attīstības scenāriji paredz arvien ciešāku sadarbību,” sacīja Makarovs.

Šā gada 1. jūlijā 27 ES valstu saimei pievienosies Horvātija. Ceļu uz ES bruģē arī tādas valstis kā Īslande un pat Turcija.

Vienlaikus ES institūcijas asi kritizējušas nedemokrātiskos Ungārijas konstitūcijas labojumus. Turklāt laiku pa laikam dažu valstu politiķi debatē par izstāšanos no ES un fonā ir nerimstošās debates par eiro zonas attīstību.

Diskusijas video kopsavilkums aplūkojams šeit http://cdn.tiesraides.lv/640x360/20130529134739_nologo_epib_diskusija

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties