#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES mājas konkursā „ES erudīts 2013” uzvar Latvijas Universitātes studente Maija Locāne
ES māja 
, 2013. gada, 29.novembris, 2013

Šodien, 29.novembrī, ES mājā notika konkursa „ES erudīts 2013” fināls, kurā piedalījās 16 studenti, pārstāvot 10 Latvijas augstākās izglītības iestādes. Uzvaru konkursā un titulu „ES erudīts 2013” izcīnīja Latvijas Universitātes studente Maija Locāne.

Konkursā piedalījās 16 studenti, pārstāvot 10 Latvijas augstākās izglītības iestādes. Konkursa fināla kārtā par uzvaru spēkiem mērojās Latvijas Universitātes studenti Maija Locāne un Laimdota Jarmuševica, Rīgas Juridiskās augstskolas students Otto Tabuns, Rīgas Ekonomikas augstskola students Armands Ikaunieks un Ventspils Augstskolas studente. Uzvaru un titulu „ES erudīts 2013”, kā arī galveno balvu – portatīvo datoru – izcīnīja Maija Locāne, 2.vietā ierindojās Otto Tabuns, bet godpilno 3.vietu ieņēma Vita Vītola.
Konkursa divās kārtās studentiem bija iespēja parādīt savas zināšanas un izpratni par Eiropas Savienību un Latvijas dalības Eiropas Savienībā aktualitātēm. Pirmajā kārtā dalībnieki atbildēja uz erudīcijas jautājumiem, savukārt otrajā kārtā konkursantu zināšanas vērtēja īpaši izveidota žūrija. Žūrijas komisijā bija Inese Vaidere, Eiropas Parlamenta deputāte, Ilze Grava, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariāta Eiropas Savienības institucionālo jautājumu plānošanas departamenta projektu koordinatore, un Andris Kužnieks, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks. Dalībnieki ar žūrijas pārstāvjiem diskutēja par ES ārpolitikas jautājumiem, budžeta plānošanu, jauniešu nodarbinātības problēmām, studentu prakses iespējām, Latvijas prezidentūru ES Padomē un citiem jautājumiem.
Konkursu „ES erudīts 2013” ES māja organizēja pirmo reizi, un tā mērķis bija veicināt Latvijas studentu zināšanas un izpratni Eiropas Savienību (ES) un Latvijas dalības ES aktualitātēm. Konkursā tika aicināti piedalīties Latvijas augstskolu studenti, piesakot dalību no 15.oktobra līdz 15.novembrim. Konkursa uzvarētājam Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas birojs dāvināja portatīvo datoru.
Visā Eiropas Savienībā 2013.gads ir pasludināts par Eiropas Pilsoņu gadu. Eiropas Pilsoņu gada mērķis ir veicināt izpratni un zināšanas par tiesībām un pienākumiem, ko nodrošina Savienības pilsonība, lai ļautu pilsoņiem pilnībā izmantot savas tiesības brīvi pārvietoties un dzīvot jebkuras dalībvalsts teritorijā. ES ir vairāk nekā 500 miljoni iedzīvotāji, kas ik dienu izmanto kādu no šīm savām tiesībām. Jo labāk ES pilsoņi izprot savas tiesības, ko viņiem sniedz ES, un jo vairāk viņi tās izmanto, jo vairāk iegūst gan viņi paši, gan ES ekonomika un sabiedrība kopumā. ES pilsonība ir nevis abstrakts jēdziens, bet gan konkrēts statuss, kas nodrošina dažādas tiesības.

Papildus informācija:
Juta Šteinerte, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: juta.steinerte@esmaja.lv.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties